1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (41 votes, average: 3,93 out of 5)
Loading...

Zalew w Sielpi gotowy na lato 2019! Zbiornik udało się napełnić wodą

aktualności

Jeszcze miesiąc temu na terenie zalewu w Sielpi prowadzone były prace przy oczyszczaniu i odmulaniu dna zbiornika, a większość wody została wcześniej spuszczona. Zgodnie z zapowiedziami władz miasta Końskie udało się jednak napełnić zalew przed sezonem. Z pewnością pomogła w tym deszczowa pogoda utrzymująca się w maju.

W efekcie poziom wody na początku czerwca jest taki jak przed opróżnieniem zbiornika (na zdjęciu – stan z 4 czerwca 2019). Plaże są wysypane świeżym piaskiem, a właściciele obiektów noclegowych, punktów gastronomicznych i atrakcji przygotowują się na przyjęcie wakacyjnych gości.

Po wakacjach prace rewitalizacyjne na terenie zbiornika w Sielpi będą kontynuowane. Zalew zostanie oczyszczony i odmulony, odtworzone zostaną umocnienia zachodniego brzegu, bioróżnorodność ekosystemu, powstaną nowe ścieżki przyrodnicze i pomosty spacerowe. Będą nowe ławki, kosze na śmieci, tablice edukacyjne, oświetlenie oraz monitoring. Rewitalizacja zalewu w Sielpi ma kosztować prawie 8 milionów złotych i zakończyć się do 30 czerwca 2020 roku.

Ośrodek Wypoczynkowy Bartek w Sielpi - domki

 

4 thoughts on “Zalew w Sielpi gotowy na lato 2019! Zbiornik udało się napełnić wodą

  1. dlaczego pole campingowe nie zostaje zagospodarowane jak w latach 70 przeciez jest gotowe uzbrojenie terenu Do Sielpi jeżdżę od 45 lat i przykro bylo patrzeć jak camping niszczeje.

  2. Plażę fajną zrobili faktycznie, woda już niestety nie za fajna do tego jak dla mnie za dużo ludzi, imprez i wszędzie za głośno. Po kilku dniach uciekłam do Starego Janowa i miałam święty spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *