1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (7 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...

Morawickie Stowarzyszenie Morsów „Byle do zimy!” rozpoczyna sezon już 24 października

aktualności

Organizator zaprasza do uczestniczenia w wydarzeniu i kąpieli w wodzie, która właśnie osiąga temperaturę właściwą do morsowania, planowane są też niespodzianki. Rozpoczęcie sezonu morsowego 2021-2022 odbędzie się na zalewie w Morawicy w niedzielę 24 października o godz. 15.00

Organizatorem jest Morawickie Stowarzyszenie Morsów „Byle do zimy!” – największa organizacja morsowa w regionie powstała 2 lutego 2020 roku na spotkaniu założycielskim w Morawicy. Największym do tej pory przedsięwzięciem stowarzyszenia była organizacja „Nalotu Morsów na Łysicę” w 2021 roku – wydarzenia, które zgromadziło około 500 osób z całej Polski i było fenomenem wśród wydarzeń dla osób zimnolubnych. Stowarzyszenie łączy zamiłowanie do zimnych kąpieli z innymi rodzajami aktywności takimi jak: pływanie, jogging, rajdy piesze, jazda na rowerze, słuchanie muzyki itp.

Znakomita atmosfera podczas wydarzeń morsowych to norma, wejście do wody należy do wyczynów ekstremalnych, ale jest bardzo cenione dla zdrowia. Morsowanie jest hitem pandemii Covid-19, która dotknęła świat od roku 2020 – aktywność fizyczna, która nie wymaga kondycji sportowca budzi bardzo duże zainteresowanie i jest widowiskowa, zwłaszcza na zdjęciach, które morsy chętnie publikują w mediach społecznościowych.

Więcej informacji – na stronie wydarzenia na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *