1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Od 12 grudnia 2021 ze Skarżyska-Kamiennej pojadą pociągi do Łodzi

aktualności

Po 11 latach przerwy na linię kolejową nr 25 między Skarżyskiem-Kamienną a Łodzią Kaliską wrócą pociągi pasażerskie. Trwa jeszcze remont przystanków, m.in. w Końskich, Stąporkowie i Bliżynie.

Połączenie będzie obsługiwać PolRegio przy użyciu spalinowych szynobusów ze względu na to, że linia nie jest w całości zelektryfikowana. Pociągi ze Skarżyska do Łodzi będą odjeżdżać o godzinie 7:45 i 15:41, a podróż będzie trwała odpowiednio 2,52 i 3,20 godziny.

Pociągi będą się zatrzymywać na przystankach: Skarżysko Milica, Brzask, Bliżyn, Gilów, Sołtyków, Wólka Plebańska, Stąporków, Czarniecka Góra, Wąsosz Konecki, Końskie, Kornica, Ruda Białaczowska, Petrykozy, Sitowa, Opoczno, Słomianka, Szadkowice, Bratków, Jeleń, Tomaszów Mazowiecki, Skrzynki, Zaosie, Wykno, Słotwiny, Koluszki, Żakowice Południowe, Gałkówek, Justynów, Justynów, Bedoń, Łódź Andrzejów, Łódź Widzew, Łódź Widzew, Łódź Dąbrowa, Łódź Chojny, Łódź Pabianicka, Łódź Kaliska.

Oprócz połączenia z Łodzią od 12 grudnia 2021 Skarżysko zyska także połączenie do Opoczna – pociągi będą kursować 2 razy dziennie.

Więcej informacji – w aplikacji Portal Pasażera PKP PLK. Nowy rozkład jazdy na rok 2021/2022 może się jeszcze zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *