1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Kredyt kredytowi nie równy, kto może liczyć na specjalne oferty?

aktualności

Banki tworzą oferty na podstawie skrupulatnej analizy rynku oraz potrzeb samych konsumentów. Niektóre kredyty są skierowane tylko dla określonej grupy osób lub mogą być przeznaczone wyłącznie na konkretny cel. Specjalna oferta banku to sposób na pożyczenie pieniędzy na atrakcyjnych warunkach. Kto może liczyć na to, że zostanie wyjątkowo potraktowany przez tę instytucję?

Kredytobiorca idealny, czyli jaki?

Są osoby, którym banki zdecydowanie chętniej udzielają kredytu – i to nawet na dużą sumę pieniędzy – niż innym. Decyduje o tym wysokość dochodów. Regularne zarobki na odpowiednim poziomie gwarantują, że taki klient może otrzymać status „poszukiwanego kredytobiorcy”.

To właśnie na podstawie comiesięcznych wpływów na konto oraz rodzaju ich źródła jest ustalana zdolność kredytowa. Pod tym względem zdecydowanie uprzywilejowane są osoby, które mają umowę o pracę na czas nieokreślony i mogą pochwalić się wysokim, stałym wynagrodzeniem. „Złotym klientem” banku zostanie też ten, kto wykaże nieskazitelną historię kredytową. To osoba mająca w przeszłości inne zobowiązania finansowe, która nigdy nie zalegała z ich spłatą.

Jednak wiarygodność i zarobki przyszłego kredytobiorcy to nie wszystko. Liczą się także inne, równie ważne czynniki.

Stan cywilny i wiek a kredyt w banku

Wysokie ceny domów i mieszkań powodują, że ci, którzy chcą stać się właścicielami swoich czterech kątów, muszą zwrócić się o pomoc do banku. Skutkiem tego jest niemalejąca popularność kredytów hipotecznych.

Na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego zdecydowanie większe szanse mają klienci pozostający w związkach małżeńskich. Dzieje się tak, gdyż ich zdolność kredytowa jest zwykle wyższa niż osób samotnych. Banki chętnie udzielają pożyczek – zarówno hipotecznych, jak i gotówkowych – małżonkom, jeżeli oboje mają stałe, regularne dochody.

Szacuje się, że małżeństwa mają także niższe miesięczne koszty utrzymania gospodarstwa domowego – wynoszą one przeciętnie od 1800 do 2200 złotych. Natomiast single wydają na to samo kwotę od 1200-1300 złotych na jedną osobę. Oznacza to, że mniejsze ryzyko związane z brakiem środków na spłatę raty dotyczy osób w sformalizowanych związkach.

Właśnie dlatego banki mają specjalną ofertę kredytową dedykowaną młodym małżeństwom. Więcej o warunkach udzielania takiego finansowania można przeczytać na https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-dla-mlodych-malzenstw/.

Poza tym nie warto zwlekać z wnioskiem o kredyt hipoteczny. W zależności od banku musi on zostać spłacony najpóźniej w momencie, kiedy kredytobiorca skończy od 67 – 80 lat. Po przekroczeniu tego wieku koszty znacznie rosną, gdyż wymagane jest zawarcie ubezpieczenia na życie z cesją na rzecz banku.

Zawody uprzywilejowane w kolejce po kredyt

Banki rozpatrujące wnioski o kredyt zwracają uwagę nie tyle na wykształcenie, a na zawód wykonywany przez osoby ubiegające się o pożyczkę.

Preferencje banków w tym zakresie są bardzo podobne. Na specjalną ofertę mogą liczyć ci, którzy wykonują wolne zawody cieszące się zaufaniem publicznym. Lepsze warunki – a w tym niższe oprocentowanie i wyższa kwota kredytu – zostaną przedstawione między innymi praktykującym lekarzom, radcom prawnym, notariuszom, wykładowcom akademickim czy geodetom. Wynika to z faktu, że tacy klienci mają zwykle stabilne źródło dochodów, co wiąże się z terminową spłatą zobowiązania.

Mimo tego, banki, chcąc zyskać nowych kredytobiorców, tworzą ofertę dla różnych typów konsumentów. Wchodząc na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/ i korzystając z kalkulatora kredytów gotówkowych, można znaleźć alternatywę dopasowaną do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *