1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Jakimi kryteriami kierują się osoby szukające domów w Kielcach?

aktualności

Poszukując domu w Kielcach, warto zwrócić szczególną uwagę na powierzchnię nieruchomości, jej lokalizację, a także odległość od ważnych punktów takich jak praca, szkoła, sklep spożywczy, centrum miasta. Dodatkowo spore znaczenie ma plan zagospodarowania przestrzennego oraz najbliższa okolica.

Domy na sprzedaż w Kielcach

Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego, zamieszkałe przez około 193 tysiące ludzi. Miasto słynie z przyjaznej polityki władz, niskich cen, a także szerokich możliwości zatrudnienia oraz dosyć dużej liczby terenów zielonych. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup domu w Kielcach lub okolicach tego miasta. Warto dodać, że obecnie coraz większą popularnością cieszą się mniejsze domy, o powierzchni użytkowej do 120 metrów kwadratowych. Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszą się bardzo duże nieruchomości. Niewielka powierzchnia domu ma być jednak funkcjonalna i na to zwracają uwagę kupujący. Domy w Kielcach znajdziesz na gratka.pl

Jakie są najważniejsze kryteria wyboru domu?

Decydując się na zakup domu w Kielcach lub okolicy, warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Lokalizacja uznawana jest za jeden z najważniejszych aspektów zakupu nowej nieruchomości. Chodzi nie tylko o odległość od centrum miasta, ale także pracy, szkoły, sklepów oraz parków i innych terenów zielonych. Jednocześnie dom nie powinien być usytuowany tuż przy samej drodze, zwłaszcza jeśli jest ona ruchliwa.
  • Rynek pierwotny lub wtórny to kolejny czynnik, na który należy zwrócić uwagę. Niektórym zależy na tym, aby dom był nowy, dopiero co wybudowany przez dewelopera. Inni z kolei wolą nieruchomość z rynku wtórnego, która jest już urządzona i gotowa do wprowadzenia się. Warto dodać, że nawet jeśli dom z rynku wtórnego wydaje się być tańszy, to spore znaczenie ma tutaj standard wykończenia i konieczność remontu. Z kolei dom z rynku pierwotnego zawsze wymaga wielu prac wykończeniowych i wysokich kosztów.
  • Plan zagospodarowania przestrzennego i odległość od innych domów.
  • Rozmiar działki, a także możliwość stworzenia na niej wygodnej przestrzeni. Niektórym wystarcza niewielki ogródek, natomiast inni chcą stworzyć specjalne miejsce na uprawę warzyw lub roślin.
  • Cena, zarówno całościowa, jak i za metr kwadratowy.

Jakie są ceny domów w Kielcach?

Z danych serwisu Morizon.pl ze stycznia 2022 r. wynika, że średnia cena domu w Kielcach to 983 252 zł (4418 zł/m²). Cena ta była o około 6% wyższa niż w poprzednim roku. Możliwe, że trend wzrostowy będzie się utrzymywał. Warto dodać, że średnia cena za cały dom to kwota około 897 tysięcy złotych. Jednocześnie w Kielcach można znaleźć znacznie tańsze domy, których cena za metr wynosi około 3500 złotych. Wszystko zależy od lokalizacji i powierzchni nieruchomości. Zwykle im większa jest powierzchnia domu, tym niższa cena za metr. Warto dodać, że w Kielcach można znaleźć także domy położone w samym centrum, a nie tylko na obrzeżach miasta. Taki zakup świetnie sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na bliskości atrakcji, a jednocześnie na ciszy, spokoju i dużej powierzchni do życia. Kielce są jednym z najlepszych miast do zamieszkania pod względem cen nieruchomości w Polsce, zaraz obok Łodzi. Właśnie dlatego warto zdecydować się na dom w tym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *