Prezentacje tradycyjnych sposobów pozyskiwania miodu, wykonywanie świec dawnymi metodami, opowieść bartnika o histori udomowienia pszczoły – to niektóre z atrakcji weekendu 26-27 września 2020 na zamku w Chęcinach.
Miód jest jedynym w swoim rodzaju produktem znanym od tysięcy lat. W średniowieczu ludzie ogromnie cenili lecznicze właściwości miodu i wierzyli w jego magię. W Europie, nawet gdy już poznano technikę ratyfikowania cukru, złoty eliksir nadal był wyjątkowy, renomowany i luksusowy. Wyprodukowany przez święte stworzenia – pszczoły – wzmacnia serce, koi nerwy, ożywia mózg i goi rany!
Obecnie jest nieco zapomniany, lecz wraca do łask! A my możemy wrócić do… średniowiecznego bartnictwa!
W scenerii dawnej pasieki wkomponowanej w mury majestatycznej warowni chęcińskiej będą prowadzone prezentacje tradycyjnych sposobów pozyskiwania miodu. Zamkowy bartnik opowie o historii udomowienia pszczoły w tradycji, obyczajach związanych z miodem, trudach pracy pszczelarza i udzieli praktycznych porad prozdrowotnych związanych ze złotą leczniczą esencją! Będzie można zobaczyć dawne wyposażenie bartnika jak i wykonać świece miodową z węzy! Dodatkowo zaplanowano ciekawe gry i zabawy!
Te i wiele innych atrakcji będzie na Was czekać 26 i 27 września na Zamku Królewskim w Chęcinach!
Wszystkie atrakcje w cenie biletu.
Godziny otwarcia zamku – 9.00:19:00
Więcej informacji – na stronie zamku w Chęcinach.