1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Kieleckie Święto Rowerzysty – w niedzielę 20 września 2020

aktualności

Kieleckie Święto Rowerzysty to pierwsze takie wydarzenie w historii miasta. Rozpocznie się 20 września o godzinie 12.00 na Rynku w Kielcach, skąd rowerzyści i rowerzystki przejadą do Doliny Silnicy. Tam organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji.

Po godzinie 12.00 rowerzyści wystartują z Rynku i pojadą w wielkim i głośnym korowodzie rowerowym ulicami Kielc. Około godziny 13.30 przejazd zakończy się  w Przestrzeni Relaksu w Dolinie Silnicy (okolica ul. Mostowej), gdzie odbędzie się drugą część imprezy – piknik rowerowy. Tam dla rowerzystów koncert zagra świętokrzyska formacja jazzowo-rockowa Greger Garage. Na uczestników imprezy będą czekać potrawy z grilla, zimne i ciepłe napoje. Przewidziane są również konkursy z nagrodami. Na miejscu będzie giełda rowerowa, a każdy będzie mógł sprawdzić stan techniczny swoich „dwóch kółek” w mobilnym serwisie.

Kieleckie Święto Rowerzysty to wydarzenia dla wszystkich pokoleń. Czy jeździcie na rowerze do pracy lub szkoły czy rekreacyjnie w weekendy – to Wasz dzień. Zapraszamy absolutnie wszystkich. Pokażmy, że społeczność rowerowa w Kielcach jest liczna i aktywna – mówi Kamil Piwowarski ze Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje, organizator imprezy.

Wstęp na imprezę jest darmowy. Kieleckie Święto Rowerzysty to wydarzenie organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, wybrane do realizacji dzięki głosom mieszkańców. Patronat nad Świętem objął Prezydent Miasta Kielce – Bogdan Wenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *