Co można zrobić z uschniętymi choinkami? W Starachowicach i Skarżysku odebrał je „choinkobus” i posłużą do produkcji energii

Prawie 1200 choinek odebrała od mieszkańców Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Grójca oraz Sokółki firma Celsium w ramach akcji „Odzyskujemy Świąteczną Energię”. Drzewka zostaną przetworzone w specjalnych biomasowych kotłach na ciepło, które wróci do mieszkańców i ogrzeje ich domy.

czytaj dalej

Co robić w ferie w Kielcach? Miasto przygotowało informator z wykazem atrakcji

Ferie zimowe dla uczniów z Kielc i województwa świętokrzyskiego zaczynają się już w najbliższy weekend – potrwają od 27 stycznia do 9 lutego 2020. Dla dzieci, które nie wyjeżdżają na zimowiska, miejskie instytucje przygotowały wiele możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu.

czytaj dalej

Strach jeszcze straszniejszy. Obrazy Zdzisława Beksińskiego w wirtualnej rzeczywistości

Od 22 stycznia w Muzeum Narodowym w Kielcach oprócz wystawy „Strach” można też zobaczyć, jak twórczość Zdzisława Beksińskiego wygląda w wirtualnej rzeczywistości. Wystarczy założyć okulary VR i słuchawki, aby na 6 minut doświadczyć jeszcze więcej…

czytaj dalej

European Rover Challenge 2020 – międzynarodowe zawody robotów marsjańskich odbędą się w Kielcach

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji European Rover Challenge, którą śledziło łącznie sto tysięcy osób, organizatorzy ogłosili datę i miejsce kolejnej odsłony zawodów. Szósta edycja tego najbardziej inspirującego wydarzenia robotyczno-kosmicznego będzie się odbywać od 11 do 13 września 2020 na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

czytaj dalej

15 zmodernizowanych przejazdów kolejowych w województwie świętokrzyskim

Nowe rogatki, sygnalizacja, oświetlenie i monitoring mają zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów kolei i kierowców. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały w ubiegłym roku 15 przejazdów kolejowo-drogowych w naszym województwie. Inwestycje kosztowały ponad 11 milionów złotych i były współfinansowane ze środków unijnych.

czytaj dalej

Festiwal Smaku Kielce 2020. Od 20 do 24 stycznia okazje dla smakoszy

To już ósma edycja Festiwalu Smaku w naszym regionie. Tym razem wezmą w niej udział restauracje i kawiarnie nie tylko z Kielc, ale też – Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska-Kamiennej, Cedzyny, Chęcin, Buska-Zdroju, Końskich i wielu innych miejsc w województwie świętokrzyskim.

czytaj dalej