„W przestrzeni” – wystawa prac plastycznych i bombek autorstwa Lucyny Gozdek

Dwie imponujące instalacje składające się się z kilkudziesięciu bombek są atrakcją wystawy prac „W przestrzeni”, którą można od wczoraj oglądać w Bibliotece Głównej UJK w Kielcach. Autorka prac jest absolwentką uniwersytetu, obecnie prowadzi w Staszowie pracownię, w której powstają bombki.

czytaj dalej

Kredyt hipoteczny dla młodych – gdzie szukać najlepszych ofert?

Rozpoczynasz dorosłe życie i marzysz o własnym mieszkaniu? W realizacji planów pomoże Ci kredyt hipoteczny, który rozwiąże problem braku własnych środków na zakup nieruchomości. Zaciągnięcie takiego dużego zobowiązania to poważna decyzja, dlatego dowiedz się, gdzie szukać najlepszych ofert, a także jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie finansowania w młodym wieku.

czytaj dalej

Tajemnice cerkwi. Wystawa fotografii Antoniego Myśliwca w Muzeum Historii Kielc

Czy wiecie, że w Kielcach jest cerkiew prawosławna? Świątynia pod wezwaniem Świętego Mikołaja mieści się w niepozornym budynku przy ulicy Bodzentyńskiej 46. Wewnątrz znajduje się ikonostas, który jest jednym z tematów zdjęć Antoniego Myśliwca.

czytaj dalej

Ruszyły armatki śnieżne w Górach Świętokrzyskich! Sezon narciarski 2019/2020 coraz bliżej

Mimo, że śniegu w Górach Świętokrzyskich nadal nie ma, wystarczył ponad pięciostopniowy mróz w nocy i właściciele stoków narciarskich zaczęli je naśnieżać. Armatki uruchomione zostały w Kielcach – na Telegrafie oraz w Krajnie.

czytaj dalej

Prezent na święta – praktyczny czy oryginalny? Jaki powinien być idealny prezent?

Zbliżające się Boże Narodzenie to okazja do rodzinnych i przyjacielskich spotkań, podczas których tradycyjnie obdarowujemy się prezentami. Kupując podarunek, staramy się trafić w gust osoby, która go otrzyma. Sami również chcemy mieć poczucie, że ktoś, kto kupował podarunek dla nas, poświęcił na to czas.

czytaj dalej