Jakimi kryteriami kierują się osoby szukające domów w Kielcach?

Poszukując domu w Kielcach, warto zwrócić szczególną uwagę na powierzchnię nieruchomości, jej lokalizację, a także odległość od ważnych punktów takich jak praca, szkoła, sklep spożywczy, centrum miasta. Dodatkowo spore znaczenie ma plan zagospodarowania przestrzennego oraz najbliższa okolica.

czytaj dalej

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do IV Przeglądu Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!”

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego rozpoczął nabór zgłoszeń do IV Przeglądu Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!”. Przegląd skierowany jest do przedszkoli oraz klas I-VIII szkoły podstawowej z terenu województwa świętokrzyskiego: dziecięcych grupy teatralnych, reprezentujących szkoły, przedszkola, domy kultury i placówki oświatowo-wychowawcze.

czytaj dalej

Ferie z Energią w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach

Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach zaprasza na ciekawe warsztaty podczas zimowych ferii. Uczestnicy będą mieli okazję przekonać się między innymi – Dlaczego czujemy zapachy? Czy aby stworzyć swój własny trzeba mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia? Co łączy dźwig i ramię ludzkie? Czy ciecz jest w stanie napędzić urządzenie?

czytaj dalej

Na jakie parametry patrzeć, wybierając nowy dysk SSD?

Szybkość przesyłu danych zmieniła się diametralnie na przestrzeni ostatnich lat. Technologia wciąż się rozwija, a jej najnowszą odsłoną są dyski SSD, dzięki którym praca komputera zostaje usprawniona w praktycznie każdym z możliwych aspektów. Na rynku można się jednak spotkać z bardzo szeroką gamą produktów, przez co często trudno się zdecydować na konkretny. Jak dokonać właściwego […]

czytaj dalej

Morawickie Stowarzyszenie Morsów „Byle do zimy!” rozpoczyna sezon już 24 października

Organizator zaprasza do uczestniczenia w wydarzeniu i kąpieli w wodzie, która właśnie osiąga temperaturę właściwą do morsowania, planowane są też niespodzianki. Rozpoczęcie sezonu morsowego 2021-2022 odbędzie się na zalewie w Morawicy w niedzielę 24 października o godz. 15.00

czytaj dalej