Wracają pociągi do Buska-Zdroju i Sandomierza. Do uzdrowiska tym razem nie tylko na wakacje!

27 czerwca 2020 zaczynają kursować pociągi z Kielc do Buska-Zdroju. W tym roku zatrzymają się dodatkowo na przystanku Brzeziny, na którym zostały odnowione perony. Pociągi do największego świętokrzyskiego uzdrowiska będą kursowały codziennie, także po wakacjach. Do Buska-Zdroju dojedzie też bezpośredni pociąg z Katowic.

czytaj dalej

ERC odbędzie się Kielcach w nowej formule – roboty będą sterowane zdalnie z drugiego końca świata!

Finał turnieju robotów marsjańskich ERC odbędzie się w Kielcach 11-13 września 2020. Zespoły zmierzą się w konkurencjach terenowych, które – po raz pierwszy w historii zawodów – zostaną przeprowadzone w nowej, zdalnej formule. Zmagania uczestników sterujących za pomocą platformy symulacyjnej robotem znajdującym się fizycznie na torze marsjańskim w Kielcach będzie można śledzić w ramach internetowej transmisji […]

czytaj dalej

Kredyt kredytowi nie równy, kto może liczyć na specjalne oferty?

Banki tworzą oferty na podstawie skrupulatnej analizy rynku oraz potrzeb samych konsumentów. Niektóre kredyty są skierowane tylko dla określonej grupy osób lub mogą być przeznaczone wyłącznie na konkretny cel. Specjalna oferta banku to sposób na pożyczenie pieniędzy na atrakcyjnych warunkach. Kto może liczyć na to, że zostanie wyjątkowo potraktowany przez tę instytucję?

czytaj dalej

Święto Kielc 2020 pod znakiem zapytania. Prezydent Kielc odwołał imprezy zaplanowane do końca czerwca.

Wszystkie imprezy organizowane przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, które miały odbyć się do końca czerwca, zostały odwołane – między innymi Retro Piknik i Dni Europy. Taką decyzję podjął prezydent Kielc, Bogdan Wenta w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

czytaj dalej