1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

Odkryj bogatą ofertę pracy w Kielcach i zbuduj swoją karierę

aktualności

Choć Kielce są jednym z mniejszych miast wojewódzkich, to lokalny rynek pracy oferuje szerokie perspektywy dla pracowników z różnych sektorów gospodarki. Miejscowość dynamicznie się rozwija, a dane statystyczne napawają optymizmem. Sprawdź, jakie oferty pracy czekają na Ciebie w Kielcach i rozwijaj dalej swoją karierę!

Jak wygląda rynek pracy w Kielcach? Dane statystyczne

Kielce wyróżniają się na tle całej Polski dość niskim bezrobociem. Jedynie 4,5 proc. mieszkańców miasta pozostaje bez pracy. Dla porównania, stopa bezrobocia w całym województwie świętokrzyskim to 8 proc., zaś w Polsce wynosi ona 5,1 proc. Znalezienie pracy w Kielcach nie powinno być trudne, choć warto pamiętać, że na rynku występują głównie niedobory doświadczonych specjalistów.

Z perspektywy pracowników znacznie ważniejsza od stopy bezrobocia jest wysokość przeciętnej pensji. W maju 2023 roku średnie wynagrodzenie w Kielcach wynosiło 6057,01 zł brutto, czyli 4459 zł netto. To niezły wynik, choć warto pamiętać, że powyższa statystyka dotyczy jedynie pracowników przedsiębiorstw prywatnych zatrudniających co najmniej 10 osób. Przeciętne wynagrodzenie nie uwzględnia sektora publicznego, przedsiębiorców oraz pracowników małych firm, gdzie pensje są z reguły nieco niższe.

Gdzie szukać pracy w Kielcach?

Polscy pracodawcy niechętnie przyznają awanse i podwyżki, przez co najlepszym sposobem na dalszy rozwój kariery jest często zmiana miejsca pracy. Oczywiście najpierw warto porozmawiać z szefem i postarać się wypracować miejsce na dalszy rozwój, ale takie działanie rzadko kiedy daje pożądany efekt.

Zastanawiasz się, gdzie osoby z twoimi kwalifikacjami i doświadczeniem powinny szukać zatrudnienia? Zajrzyj na GoWork.pl lub inne serwisy ogłoszeniowe z ofertami pracy. Znajdziesz tam setki, a nawet tysiące ofert pracodawców z różnych sektorów gospodarki. Zanim złożysz aplikację i wyślesz CV, dokładnie przeczytaj ogłoszenie. Zwróć uwagę nie tylko na wymagania pracodawcy, ale też na oferowane warunki. Postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o firmie, do której aplikujesz. Oceń, czy faktycznie da Ci ona możliwość dalszego rozwoju kariery zawodowej.

Branże i sektory gospodarki w Kielcach a perspektywy rozwoju

Kielce to na tyle duże miasto, że działają w nim firmy z niemal wszystkich sektorów gospodarki. Należy jednak pamiętać, że dynamiczny rozwój obejmuje jedynie niektóre branże. Jedną z nich jest produkcja przemysłowa – w Staropolskim Okręgu Przemysłowym funkcjonują setki zakładów przemysłowych i wciąż powstają nowe fabryki, które potrzebują wysoko wyspecjalizowanych inżynierów produkcji oraz zwykłych pracowników.

Inną branżą, na którą warto zwrócić uwagę, jest sektor budowlany. W Kielcach działa kilka zakładów zajmujących się produkcją materiałów budowlanych. Co więcej, stolica województwa świętokrzyskiego stanowi siedzibę kilku dużych, ogólnopolskich deweloperów, którzy prowadzą inwestycje na terenie całej Polski. Jeśli chcesz rozwijać swoją karierę zawodową w Kielcach i szukasz perspektywicznych branż, to wybierz sektor przemysłowy lub budowlany!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *