1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

OC poniżej 150 zł? Tak, to możliwe! Odwiedź Mubi i sprawdź

aktualności

Ile kosztuje najtańsza polisa odpowiedzialności cywilnej kierowcy w kraju? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w tytule. Z czego wynika tak niska składka? Dowiedz się ile trzeba zapłacić za najtańszy pakiet OC+AC w Polsce.

Jak uzyskać ubezpieczenie obowiązkowe auta w możliwie najniższej cenie? Gdzie można tanio nabyć dodatkowe polisy? Wszystko na ten temat znajdziesz tutaj: https://mubi.pl/najtansze-oc/.

Najtańsza polisa OC w lipcu 2023 na mubi.pl

147 zł – dokładnie tyle zapłacił za OC pewien kierowca z Łodzi. 52-latek uzyskał tak niską cenę za OC swojego 5-letniego Volvo V60. Zastanawiasz się, z czego wynika tak okazyjna stawka ubezpieczenia obowiązkowego? Wpłynęło na to głównie kilka czynników, które omówimy pokrótce.

Odwiedź stronę: https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/ i wylicz składkę ubezpieczenia swojego auta! Atrakcyjną cenę możesz uzyskać z wyprzedzeniem – już 30 dni przed końcem Twojej obecnej umowy.

Doświadczony kierowca – idealny współwłaściciel

Właściciel powyższego Volvo z racji swojego wieku jest dojrzałym kierowcą ze sporym doświadczeniem. Osoby w tym wieku (46-55 lat) płacą za OC średnio 565 zł. W oczach ubezpieczycieli jest obytym użytkownikiem dróg, który jeździ bez szkód. Przez lata swojej aktywności drogowej i kupowania polis komunikacyjnych zachował ciągłość ubezpieczenia i wypracował sobie maksymalne zniżki w wysokości 70%.

Młodzi kierowcy mogą pozazdrościć takiej ulgi na zakup polisy. Posiadacze aut w wieku 18–25 płacą najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie. W lipcu 2023 roku na mubi.pl średnia cena polisy w tej grupie wiekowej wyniosła 1370 zł – aż 805 zł więcej niż kierowcy dwukrotnie starsi.

Masz w rodzinie lub znasz kogoś, kto może poszczycić się wzorową historią ubezpieczenia i wysoką ulgą na OC? Jako młody kierowca możesz współdzielić z taką osobą auto. Wtedy jej zniżki obniżą cenę Twojej polisy do poziomu akceptowalnego dla młodego człowieka, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w życiu zawodowym.

Młodzi kierowca samodzielnie ubezpieczając auto płacili na mubi.pl w lipcu 2023 średnio 1418 zł. Ustanowienie współwłaściciela pozwoliło im zaoszczędzić 365 zł – to tak jakby przez cały rok codziennie odkładali po złotówce. Cena 1053 zł za OC młodego kierowcy brzmi znacznie lepiej!

Ochrona zniżek doświadczonego kierowcy

W przypadku współwłasności auta należy jednak rozważyć nabycie dodatkowej ochrony zniżek, aby szkoda spowodowana przez początkującego użytkownika dróg nie pozbawiła doświadczonego kierowcy dotychczasowego rabatu. Towarzystwa często oferują zabezpieczenie zniżek w postaci dodatku do polisy.

Stosunkowo nowy samochód

Auta starsze niż 15–20 lat są droższe w ubezpieczeniu od młodszych rocznikowo egzemplarzy. Nowsze modele są wyposażone w więcej nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest uniknięcie kolizji lub minimalizacja skutków nieuchronnego zderzenia. Ubezpieczyciele biorą to pod uwagę przy ustalaniu składki OC. Starsze pojazdu ze względu na swój wiek i przebieg bardziej narażone są na usterki i nieprawidłowości w działaniu, co może nawet doprowadzić do kolizji.

Auto (statystycznie) bezwypadkowe

Towarzystwa ubezpieczeniowe tworzą profile kierowców danych marek i modeli na podstawie policyjnych statystyk zdarzeń drogowych. Na tej podstawie są w stanie oszacować, jakie podejście do bezpieczeństwa w ruchu drogowym ma posiadacz danego egzemplarza i jakie jest prawdopodobieństwo, że doprowadzi do wypadku. Z tego względu posiadacze BMW płacą więcej za OC (średnio 873 zł w lipcu 2023) niż na przykład właściciele Fordów – 665 zł.

Okazuje się, że wpływ na wysokość składki ma także rodzaj nadwozia. Posiadacze praktycznych hatchbacków i rodzinnych kombi płacą za OC mniej niż właściciele prestiżowych sedanów czy sportowych coupe. Ubezpieczyciele wychodzą z założenia, że nabywcy tych ostatnich mają bardziej brawurowy i agresywny styl jazdy nastawiony na rywalizację.

Stan cywilny i potomstwo

Po co zakładowi ubezpieczeń informacja o tym, czy jesteś małżonkiem i czy posiadasz dzieci? Z dwóch powodów. Po pierwsze osoby, żyjące w związkach formalnych i posiadające dzieci uchodzą w oczach towarzystw za bardziej stateczne za kierownicą – przez wzgląd na żonę lub męża albo na dzieci prowadzą spokojniej. Jeżdżąc często z nimi na pokładzie, kierujący bierze na siebie odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo, co już samo z siebie wymusza łagodniejsze kierowanie.

Zdziwienie może budzić także pytanie o najstarsze dziecko w rodzinie. Ubezpieczyciele nieraz pytają o datę jego urodzenia, aby ustalić, kiedy zacznie samo zasiadać na fotelu kierowcy. Towarzystwa zdają sobie sprawę, że rodzic może uczyć dziecko jeździć autem na zamkniętych odcinkach dróg lub młody kierowca po uzyskaniu prawa jazdy może samodzielnie kierować autem rodzinnym. Oczywiście fakt pojawienia się dodatkowego kierowcy trzeba niezwłocznie zgłosić ubezpieczycielowi, ale nie każdy wypełnia ten obowiązek.

250 zł – tyle trzeba dopłacić do autocasco

399 zł – to najniższa cena, jaką w lipcu 2023 roku otrzymał klient porównywarki ubezpieczeń Mubi za pakiet OC z AC. To 37-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego, który jest właścicielem Audi A3 z 2007 roku. Z prostego wyliczenia wynika, że do pakietu OC AC trzeba dopłacić co najmniej 252 zł, a średnia różnica w cenie między samą polisą obowiązkową a bogatszym zakresem ochrony z autocasco wynosi 667 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *