1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Święto Kielc 2019 – gwiazdą Thomas Anders & Modern Talking Band

aktualności

Tegoroczne Święto Kielc odbędzie się tradycyjnie w pierwszy weekend wakacji 21-23 czerwca 2019. Gwiazdą koncertu finałowego będzie Thomas Anders & Modern Talking Band – gwiazda muzyki lat 80-tych z zespołem wystąpią w niedzielny wieczór w amfiteatrze na Kadzielni.

Święto Kielc rozpocznie się w piątek o godzinie 18.00 w Kieleckim Centrum Kultury koncertem poświęconym pamięci Bronisława Opałki, połączonym z wręczeniem nagród przyznanych przez Urząd Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za ubiegły rok. Po koncercie, o godzinie 21.00 na scenie ustawionej na Rynku rozpocznie się Zameczkowa Noc Kabaretowa – wystąpią Katarzyna Pakosińska i Kabaret „Czwarta Fala”. W piątek, podczas „białej nocy”, można zwiedzać kieleckie muzea, które będą otwarte nawet do północy.

W sobotę na Rynku odbędzie się Piknik Militarny z okazji 30-lecia utworzenia Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Kielecki deptak zapełni się straganami, a na plenerowych scenach zobaczymy występy kieleckich artystów. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Pełny program Święta Kielc jest dostępny na stronie www.swietokielc.pl

Utrudnienia w ruchu

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg – w związku ze Świętem Kielc zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta:

 • od 19 czerwca godz. 20.00 do 23 czerwca godz. 23.30 zamknięty dla ruchu kołowego zostanie odcinek ul. Staszica od wysokości kina Moskwa do ul. Sienkiewicza
 • od 21 czerwca godz. 6.00 do 23 czerwca godz. 23.30 zamknięte dla ruchu kołowego zostaną następujące ulice:
  – Bodzentyńska (od ul. Wesołej do Rynku)
  – Piotrkowska (od pl. Konstytucji 3 Maja do Rynku)
  – Św. Leonarda (od ul. Wesołej do Rynku)
  – Mała

Bezpłatne linie autobusowe

Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia bezpłatne linie specjalne na Święto Kielc. Autobusy będą oznaczone literami A, B, D, E i od 21 do 23 czerwca kursować będą na trasach:

 • Linia A (kierunek os. ŚWIĘTOKRZYSKIE) – rozkład jazdy
  Żytnia – Żelazna – Czarnowska – IX Wieków Kielc – Warszawska – Orląt Lwowskich – Sikorskiego Os. Świętokrzyskie.
  Powrót: Os. Świętokrzyskie – Orląt Lwowskich – Warszawska – IX Wieków Kielc – Paderewskiego – Żytnia.
 • Linia B (kierunek BUKÓWKA) – rozkład jazdy
  Czarnowska – IX Wieków Kielc – Sandomierska – Szczecińska – Bohaterów Warszawy – Tarnowska – al. Popiełuszki – Wrzosowa – Wojska Polskiego – Bukówka.
  Powrót: Bukówka – Wojska Polskiego – Wrzosowa – al. Popiełuszki – Tarnowska – Bohaterów Warszawy – Szczecińska – Sandomierska – IX Wieków Kielc – Czarnowska.
 • Linia D (kierunek PODKLASZTORNA) – rozkład jazdy
  IX Wieków Kielc – Czarnowska – Żelazna PKP – Grunwaldzka – Jagiellońska – Krakowska – Podklasztorna.
  Powrót: Podklasztorna – Kołłątaja – Jagiellońska – Grunwaldzka – Czarnowska – IX Wieków Kielc.
 • Linia E (kierunek ŚLICHOWICE) – rozkład jazdy
  IX Wieków Kielc – Paderewskiego – Żytnia – Grunwaldzka – Piekoszowska – Grunwaldzka – Szajnowicza-Iwanowa – Massalskiego – os. Ślichowice.
  Powrót:  Os. Ślichowice – Massalskiego – Szajnowicza-Iwanowa – Piekoszowska – Grunwaldzka – Żytnia – Paderewskiego – IX Wieków Kielc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *