1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Droga ekspresowa S7 na odcinku Chęciny-Jędrzejów oddana do ruchu

aktualności inwestycje

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o udostępnieniu do ruchu obu jezdni budowanej drogi ekspresowej S7 na odcinku Chęciny-Jędrzejów. Do 21 grudnia 2018 był to ostatni fragment tej inwestycji, na którym ruch odbywał się po jednej jezdni. Mimo tego, że kierowcy mogą już korzystać z obu jezdni, obowiązują ograniczenia prędkości, ponieważ trwają jeszcze prace wykończeniowe.

Komunikacja zbiorowa została skierowana na drogi dojazdowe, gdzie zostały ustawione przystanki. Ruch lokalny będzie się odbywał poprzez wybudowany węzeł Mnichów, nowy wiadukt w Podchojnach oraz węzeł Jędrzejów Północ.

W 2018 roku do użytku oddane zostały trzy odcinki budowanej drogi ekspresowej S7 Chęciny-Jędrzejów o długości 17 kilometrów między Chęcinami a Mnichowem. Cała inwestycja ma ponad 21 km. Od tygodnia kierowcy korzystają z odcinka między węzłem Brzegi a węzłem Mnichów. Po udostępnieniu obu jezdni ostatniego fragmentu budowanej S7 między Mnichowem a Jędrzejowem, cały 21-kilometrowy odcinek od Chęcin do Jędrzejowa będzie dwujezdniowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *