1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Podwyżka cen biletów autobusowych ZTM w Kielcach od 1 marca 2020

aktualności

Wielkie zmiany w komunikacji miejskiej w Kielcach. Oprócz podwyżki cen biletów jednorazowych, 1 marca 2020 wprowadzony zostanie podział na dwie strefy – miejską i aglomeracyjną, a także nowe bilety okresowe – semestralne dla uczniów i studentów.

Od marca bilet jednorazowy miejski będzie kosztował 3,40 zł, a aglomeracyjny 3,60 zł, bilet jednogodzinny odpowiednio 3,60 i 3,80 zł. Nowością jest możliwość przesiadania się podczas korzystania z biletu jednorazowego w ciągu 40 minut od skasowania. Strefa miejska będzie obejmować granice administracyjne miasta Kielce, natomiast bilet aglomeracyjny będzie obowiązywać dodatkowo na terenie dziewięciu ościennych gmin – Chęciny, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka i Zagnańsk. Podwyżka obejmie też bilety elektroniczne, tu nie będzie podziału na strefy a cena będzie zależała od liczby przejechanych przystanków.

1 marca podrożeją też bilety okresowe – na 14, 30, 60 i 90 dni. Nowością będą bilety semestralne ważne od 1 września do 31 stycznia i od 1 lutego do 30 czerwca. Będą kosztować w strefie miejskiej 183 zł dla ucznia i 165 zł dla studenta, natomiast w strefie aglomeracyjnej odpowiednio 200 i 180 zł.

Pełny wykaz zmian cen komunikacji miejskiej jest dostępny na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *