1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

Co można zrobić z uschniętymi choinkami? W Starachowicach i Skarżysku odebrał je „choinkobus” i posłużą do produkcji energii

aktualności

Prawie 1200 choinek odebrała od mieszkańców Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Grójca oraz Sokółki firma Celsium w ramach akcji „Odzyskujemy Świąteczną Energię”. Drzewka zostaną przetworzone w specjalnych biomasowych kotłach na ciepło, które wróci do mieszkańców i ogrzeje ich domy.

Przykładowo działalność jednego takiego kotła w Sokółce to oszczędność 4 tysięcy ton węgla rocznie – to prawie tyle, ile mieszczą 3 pełne pociągi towarowe. Firma chce krok po kroku zmieniać podejście mieszkańców do ekologii oraz dbania o środowisko, a także wspólnie walczyć o dobro naszej planety. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję zbiórki choinek.

Pierwsza edycja akcji „Odzyskujemy Świąteczną Energię” zakończyła się sukcesem. Przez cały grudzień mieszkańcy za pomocą profilu Facebook firmy Celsium zgłaszali chęć oddania swojej choinki. Następnie, w wyznaczone dni stycznia na ulice miast wyjechał specjalny choinkobus, który w 3 dni odebrał od mieszkańców niemal 1200 drzewek. Najwięcej choinek przekazali mieszkańcy Grójca. Zainteresowanie było ogromne, co potwierdzają pracownicy Celsium, którzy przez 3 dni od godzin porannych do zmierzchu zbierali poświąteczne drzewka.

– Ta akcja pokazała nam, że mieszkańcy chętnie włączają się w akcje na rzecz naszego środowiska i poprawy jakości powietrza w swoim otoczeniu. Bardzo się z tego cieszymy i jest to dla nas bardzo
ważne, bo jesteśmy firmą, która łączy swoją działalność z poszanowaniem środowiska, myśleniem o przyszłości mieszkańców oraz troską o środowisko naturalne. Gwarantują to najnowocześniejsze technologie, które stosujemy – mówi Dagmara Nowak-Trochimiuk, rzecznik prasowy Celsium.

Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłości zbiórka choinek będzie kontynuowana i mają nadzieję na pobicie tegorocznego wyniku. Inicjatywa wpisuje się w proekologiczne wartości firmy. Strategią rozwoju Celsium są inwestycje proekologiczne, takie jak budowa kotłów biomasowych, instalowanie źródeł kogeneracyjnych i wykonawstwo instalacji odzysku ciepła z procesów technologicznych.

W swoich działaniach Celsium dba o środowisko oraz inicjuje proekologiczne akcje, które skutecznie edukują społeczeństwo. Dzięki zaangażowaniu w recykling, wszyscy wspólnie przyczyniamy się do zmniejszenia naszego śladu węglowego, czyli ilości dwutlenku węgla, którą wytwarza każdy z nas.

– Cieszy nas fakt, że do akcji przyłączyły się władze miast w regionie, media, a mieszkańcy bardzo przychylnie zareagowali. Widząc same pozytywne reakcje oraz duże zainteresowanie mieszkańców, już dzisiaj wiemy, że w przyszłym roku wrócimy z taką samą akcją. W międzyczasie będziemy realizowali inne eko-inicjatywy, które będą pogłębiać wiedzę na temat ekologii oraz zanieczyszczenia powietrza i środowiska. Naszym zdaniem, firma realizując cele biznesowe powinna być także odpowiedzialna społecznie. Celsium wykorzystując swój potencjał, dba o środowisko – dodaje Dagmara Nowak-Trochimiuk.

Firma Celsium od wielu lat wytwarza i przesyła ciepło w zgodzie z naturą, przy zastosowaniu nowoczesnych, proekologicznych technologii. Cyklicznie organizujemy również akcje, które edukują
społeczeństwo w zakresie ekologii, dbania o czyste powietrze oraz ograniczania niskiej emisji. Jest to bardzo ważny aspekt dla firmy, a metodą małych kroków można poprawić jakość życia mieszkańców w regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *