1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

Od 15 kwietnia – koniec z ruchem samochodów po kieleckim Rynku

aktualności

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach wprowadza zmiany w organizacji ruchu w ścisłym centrum Kielc. Zaczną obowiązywać od poniedziałku 15 kwietnia 2019, a najbardziej radykalną będzie wprowadzenie zakazu wjazdu dla samochodów na Rynek.

Zakaz nie będzie dotyczył zaopatrzenia w godz. 6.00-12.00 do posesji Rynek 3 i 5, Kozia 2 oraz rowerów. Wjazd na Rynek jednokierunkowo na północną pierzeję Rynku dla samochodów z zaopatrzeniem możliwy będzie od ulicy Piotrkowskiej, wyjazd z Rynku będzie się odbywał poprzez pierzeję wschodnią. Północna pierzeja Rynku od strony ulicy Bodzentyńskiej będzie fizycznie wygrodzona donicami z zachowaniem możliwości przejazdu rowerów, ponieważ na północnej pierzei Rynku zostanie wprowadzony kontraruch rowerowy – w stronę ulicy Piotrkowskiej.

Pozostałe zmiany:

  • ul. Piotrkowska – na odcinku od pl. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ul. Kozią zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Na wysokości gmachu Urzędu Miasta zostanie wyznaczonych 11 miejsc postojowych. Na wymienionym odcinku zostanie wprowadzony kontraruch rowerowy.
  • Postój TAXI zostanie przeniesiony z Rynku na ul. Bodzentyńską. Z ul. Bodzentyńskiej zachowany zostanie przejazd przez pl. św. Tekli do ul. Warszawskiej.
  • Dojazd do parkingu Centrum możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Pelca i Piotrkowskiej
  • Ul. Kozia – pozostanie obowiązujący jeden kierunek ruchu dla pojazdów mechanicznych tj. od ul. Piotrkowskiej do ul. Silnicznej. Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *