1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

European Rover Challenge 2020 – międzynarodowe zawody robotów marsjańskich odbędą się w Kielcach

aktualności

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji European Rover Challenge, którą śledziło łącznie sto tysięcy osób, organizatorzy ogłosili datę i miejsce kolejnej odsłony zawodów. Szósta edycja tego najbardziej inspirującego wydarzenia robotyczno-kosmicznego będzie się odbywać od 11 do 13 września 2020 na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Rejestracja zespołów do pierwszego etapu szóstej edycji tych prestiżowych zawodów rusza 27 stycznia 2020.

W ubiegłym roku ERC zgromadziła rekordową liczbę obserwatorów. Wydarzenie odwiedziło ponad 25 tysięcy gości z całej Polski, a trzy razy więcej widzów uczestniczyło w transmisjach na żywo prowadzonych na portalach online oraz kanałach społecznościowych. Wzorem poprzednich edycji na European Rover Challenge 2020 składać się będą międzynarodowe zmagania robotów marsjańskich oraz Strefa Pokazów Naukowo-Technologicznych.

Uczestnicy mogą spodziewać się kilku nowości, w tym nieznacznych zmian w regulaminie zawodów. Zadania w poszczególnych konkurencjach terenowych zostały uaktualnione tak, by jeszcze lepiej odpowiadały potrzebom współczesnego rynku kosmicznego, a także trendom w dziedzinie robotyki, takim jak np. dążenie do coraz większej autonomii projektowanych robotów. Organizatorzy planują także wprowadzić do systemu nagradzania zawodników dodatkowe kategorie, w tym m.in. wyróżnienie za „Odkrycie Roku”. Szansę na jego otrzymanie będzie miała drużyna debiutująca w ERC 2020, która w ostatecznym rankingu zespołów uplasuje się w pierwszej połowie zestawienia.

Tak wyglądała ubiegłoroczna edycja European Rover Challenge:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *