1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Elektryczne skutery na ulicach Kielc. Ruszyła pierwsza wypożyczalnia

aktualności

W Kielcach można już wypożyczyć elektryczny skuter. Pierwszą, samoobsługową wypożyczalnię ekologicznych jednośladów uruchomiła 30 marca 2019 firma blinkee.city, natomiast w kwietniu na ulicach Kielc mają się pojawić skutery firmy JedenŚlad.

Skutery elektryczne blinkee.city obsługuje się przez darmową aplikację mobilną do zainstalowania na smartfonie. Po rejestracji użytkownik zyskuje dostęp do mapy miasta pozwalającej na zlokalizowanie najbliższego skutera i zarezerwowanie go. Od tego momentu mamy 15 darmowych minut na dotarcie do jednośladu. Jazda kosztuje 69 groszy za minutę i natomiast postój 9 groszy za minutę, stawka za jazdę dla studentów wynosi 59 groszy za minutę. Po przekroczeniu 89 złotych na dzień skuterem można jechać dalej, ale już bezpłatnie. blinkee.city nie wymaga odstawiania skutera na specjalnych parkingach czy stacjach, wystarczy zaparkować go w strefie określonej w aplikacji, na chodniku lub parkingu – wszędzie tam, gdzie jest to dozwolone przez przepisy drogowe. Firma blinkee.city planuje poszerzyć ofertę dla mieszkańców Kielc o hulajnogi elektryczne.

Podobną usługę zamierza uruchomić w Kielcach firma JedenŚlad. Tu także skutery elektryczne obsługuje się przy użyciu aplikacji mobilnej, która pozwala również na sprawdzenie dostępnych pojazdów, ich zasięg, można skontaktować się z biurem obsługi klienta, skorzystać z kodów rabatowych czy doładowywać konto na kolejne przejazdy. Aplikacja JedenŚlad pozwala wynająć skuter także w innych miastach – Warszawie i Łodzi, a wkrótce także w Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławie, Częstochowie, Katowicach i Krakowie.

1 thought on “Elektryczne skutery na ulicach Kielc. Ruszyła pierwsza wypożyczalnia

  1. Świetny pojazd na zakorkowane miasto! Dojazd do pracy zajmuje mi codziennie 15 minut zamiast pół godziny! Po kilku miesiącach regularnego korzystania z blinkee, postanowiłem jednak zakupić skuter na własność i po kilku jazdach testowych wybrałem skuter firmy Askoll ;))) Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *