1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Święto Kielc 2021

aktualności

Pod hasłem „Wracamy” odbędzie się kolejna edycja Święta Kielc w dniach 25-27 czerwca 2021. Przez cały weekend w Kielcach będą się odbywać koncerty, występy młodych artystów oraz jarmark na miejskim deptaku. Lista atrakcji Święta Kielc 2021 jest oczywiście dużo dłuższa…

– Będą otwarte wszystkie instytucje kultury, które przygotowały z tej okazji szereg wydarzeń. Mieszkańcy i goście Kielc będą mogli zwiedzać wszystkie placówki za darmo – opowiada zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki. Wydarzenia będą się odbywać na czterech dużych scenach w centrum miasta, ale nie tylko – po raz pierwszy scena zostanie ustawiona na osiedlu KSM.

– W kolejnych latach będziemy chcieli rozbudowywać taką współpracę ze spółdzielniami mieszkaniowymi – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Na pięciu plenerowych scenach swoje umiejętności zaprezentują m.in. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury, Domu Kultury „Zameczek” czy klubów Wolna Strefa. Na scenie na Rynku zagrają ponadto zespoły „Greger Garage”, „Zmiana  Czasu”, „Wheels of Steel Band”, „Ankh”, „Baby Rock” oraz „Tacy Sami”.

Imprezie, podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych, towarzyszy tradycyjny kiermasz na ul. Sienkiewicza. Rozpoczął się on już w poniedziałek, 21 czerwca. Swoje stoiska przygotowało ok. 80 wystawców, w tym również miejskie jednostki, jak np. Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, które przygotowało dla kielczan bezpłatne sadzonki drzew i kwiatów. Ponadto w dniach 25-27 czerwca, na części deptaka, od ul. Dużej w stronę pomnika Henryka Sienkiewicza, odbędzie się Jarmark Artystów, Rękodzielników oraz Ginących Zawodów.

Pełny program Święta Kielc jest dostępny do pobrania (PDF).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *