1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Coraz bliżej remontu dworca kolejowego w Kielcach. Będzie parking nad torami

aktualności

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i władze miasta Kielce podpisały porozumienie w sprawie realizacji i koordynacji prac związanych z przebudową stacji kolejowej Kielce i budowy parkingu nad torami. Inwestycja planowana jest na lata 2021-2027.

Jak informuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – planują modernizację stacji, natomiast Miasto Kielce – budowę parkingu nad torami. Porozumienie określa zasady współpracy. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu zawierającego opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej wspólnej inwestycji. Dokument określi szczegóły planowanych prac w rejonie stacji i umożliwi realizację kolejnych etapów inwestycji przez PLK i miasto.

– Przebudowa stacji Kielce to ważna inwestycja dla mieszkańców miasta i regionu, która podniesie komfort podróżowania koleją. Porozumienie jest ważnym etapem w drodze do realizacji inwestycji. W województwie świętokrzyskim z efektów prac na kolejowych szlakach – nowych peronów, korzystają pasażerowie na trasie Skarżysko-Kamienna – Starachowice oraz Kielce – Częstochowa – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Efektem planowanej modernizacji stacji kolejowej będzie wygodny, lepszy dostęp do pociągów dla podróżnych. Trzy perony zostaną wyremontowane, a dojście do nich będzie możliwe tak jak dotychczas – poprzez przejście podziemne, który zostanie przebudowane i wyposażone w windy. Planowana modernizacja stacji obejmie również przebudowę torów i sieci trakcyjnej. Nad torami zaprojektowane zostaną miejsca postojowe dla samochodów.

Przebudowa torów i peronów na stacji, po przygotowaniu projektu, jest planowana w przyszłej perspektywie finansowej 2021-2027. Przebudowa stacji Kielce będzie inwestycją komplementarną do planowanej modernizacji linii Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *