1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

Wracają pociągi do Buska-Zdroju i Sandomierza. Do uzdrowiska tym razem nie tylko na wakacje!

aktualności

27 czerwca 2020 zaczynają kursować pociągi z Kielc do Buska-Zdroju. W tym roku zatrzymają się dodatkowo na przystanku Brzeziny, na którym zostały odnowione perony. Pociągi do największego świętokrzyskiego uzdrowiska będą kursowały codziennie, także po wakacjach. Do Buska-Zdroju dojedzie też bezpośredni pociąg z Katowic.

Od wakacji podróżni skorzystają z pociągów na trasie z Kielc do Buska-Zdroju. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały dodatkowy przystanek w Brzezinach. Na dwóch peronach ułożona została nowa nawierzchnia. Zamontowane zostały nowe wiaty i ławki, tablice z informacjami, oświetlenie i stojaki rowerowe.

Na trasie Kielce – Busko-Zdrój codziennie będą dwie pary pociągów. Jednym połączeniem będzie bezpośredni skład Katowice – Kielce – Busko-Zdrój. Pociągi zatrzymają się na przystankach: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny, Brzeziny i Kije.

Z Kielc do Sandomierza w wakacyjne weekendy

Wracają też wakacyjne weekendowe połączenia Kielce – Sandomierz. Połączenie obsługuje Polregio – na stronie przewoźnika można kupić bilety online. Rozkład jazdy jest dostępny na Portalu Pasażera.

Prace na trasie Kielce – Busko-Zdrój

W tym roku na odcinku Sitkówka-Nowiny – Busko-Zdrój planowany jest remont dwóch wiaduktów. Zwiększy to sprawność przejazdu pociągów pasażerskich i towarowych. Wartość wszystkich prac ze środków PLK to ponad 13 mln zł. W ubiegłym roku na linii Kielce – Busko-Zdrój PLK wyremontowały przystanek Kije, a wcześniej peron na stacji w Busku-Zdroju. Uzupełniono też sieć trakcyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *