1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

47. Festiwal Harcerski odbędzie się w Kielcach 9-19 lipca 2020. Trwa nabór zespołów i wokalistów

aktualności

Wakacje w Kielcach tradycyjnie wiążą się z Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury Młodzieży Szkolnej – 47. edycja tej popularnej imprezy odbędzie się od 9 do 19 lipca.

Festiwal Harcerski nie jest wydarzeniem skierowanym wyłącznie do harcerzy – każdego roku gościmy dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, muzyczne, folklorystyczne działające w instytucjach kultury oraz jednostkach oświatowych. Nie jest to także wydarzenie o lokalnym zasięgu – każdego roku do Kielc przyjeżdżają młodzi artyści z krajów ościennych, a także z tak odległych jak Kanada, Stany Zjednoczone, Turcja, Armenia czy Oman.

Kielecki Festiwal, popularnie nazywany „Wiatraczkiem” to wyjątkowe wydarzenie. W programie znajdują się przeglądy oraz warsztaty artystyczne prowadzone przez uznanych pedagogów i instruktorów artystycznych. W trakcie Festiwalu odbywają się liczne koncerty na kieleckim Rynku, które stanową wspaniałą możliwość prezentacji swoich umiejętności, a także dwa interdyscyplinarne widowiska artystyczne realizowane w Amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach dla publiczności liczącej 5000 osób.

Uczestnicy Festiwalu mogą wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących – warsztatach oraz eventach w przestrzeni miejskiej Kielc i miasteczku festiwalowym.

Do 10 kwietnia 2020 trwa nabór uczestników w kategoriach: muzyka/wokal, taniec, folklor, orkiestry dęte, teatr. Więcej informacji na stronie Festiwalu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *