1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Weekend wrażeń w Chęcinach na zakończenie wakacji

aktualności

Nocne zwiedzanie zamku, pokazy artyleryjskie, prezentacja broni zamkowej, konkursy i zabawy oraz tańce dawne – to niektóre z atrakcji, które przygotował Zamek w Chęcinach na ostatni weekend wakacji 2020.

W piątek odbędzie się Noc na Zamku, a w sobotę „Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku”. Będą też pokazy artyleryjskie, prezentacja broni zamkowej, konkursy i zabawy oraz tańce dawne. W godzinach popołudniowych zaś na Wzgórzu Zamkowym stanie historyczne obozowisko. W wydarzeniu będą uczestniczyć polskie i zagraniczne grupy rekonstrukcyjne! Przeniesiemy się w realia XVII wieku

W sobotę odbędą się kuchenne rekonstrukcje oraz niecodzienne polowanie na czarownice. Najbardziej emocjonujące będą spektakularne epizody historyczne działające jak wehikuł czasu! Widowiskowe pokazy będą odgrywane na zamku z użyciem militariów. Nie zabraknie huku armat i wystrzałów z broni dawnej!

Rzesza rekonstruktorów odegra „Bohaterską obronę” oraz „Krwawy rewanż” w otoczeniu murów  warowni! Ostatni epizod zostanie przedstawiony w niedzielę i będzie finałowym występem. Tu rozegra się  walka „Na honorowych warunkach…”!

Dodatkowo zwiedzającym czas umilą pokazy tańców dawnych, szermierki oraz wiele innych atrakcji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *