1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

Warsztaty z tworzenia pachnących mydełek w Energetycznym Centrum Nauki

aktualności

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na wyjątkowe, rodzinne spotkanie z nauką z okazji Dnia Kobiet. #drużynamocy ECN przygotowała na tę szczególną okoliczność warsztaty z tworzenia pachnących mydełek.

W naszych domach znajdziemy wiele środków chemicznych, które pomagają nam zapewnić czystość. Są wśród nich również takie, które służą do pielęgnacji. Mydło jest jednym z nich. Jaka jest historia mydła i jak powstaje? Dlaczego się pieni? To tylko część z pytań, na które odpowiedzi znajdą uczestnicy zajęć. Przeprowadzą obserwacje i wykonają doświadczenia, aby dowiedzieć się co to jest napięcie powierzchniowe, z czego składa się mydło, jaką ma budowę chemiczną i dlaczego myje. W trakcie warsztatów stworzą własne glicerynowe pachnące mydełko, które samodzielnie udekorują.

Na zajęcia zapraszamy 5 oraz 6 marca o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 18 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

Więcej informacji na stronie: https://ecn.kielce.pl/index.php/pl/2022/02/24/dzien-kobiet-warsztaty-familijne-mydelkologia/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *