1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Święto miodu na zamku w Chęcinach w weekend 26-27 września 2020

aktualności

Prezentacje tradycyjnych sposobów pozyskiwania miodu, wykonywanie świec dawnymi metodami, opowieść bartnika o histori udomowienia pszczoły – to niektóre z atrakcji weekendu 26-27 września 2020 na zamku w Chęcinach.

Miód jest jedynym w swoim rodzaju produktem znanym od tysięcy lat. W średniowieczu ludzie ogromnie cenili lecznicze właściwości miodu i wierzyli w jego magię. W Europie, nawet gdy już poznano technikę ratyfikowania cukru, złoty eliksir nadal był wyjątkowy, renomowany i luksusowy. Wyprodukowany przez święte stworzenia – pszczoły – wzmacnia serce, koi nerwy, ożywia mózg i goi rany!

Obecnie jest nieco zapomniany, lecz wraca do łask! A my możemy wrócić do… średniowiecznego bartnictwa!

W scenerii dawnej pasieki wkomponowanej w mury majestatycznej warowni chęcińskiej będą prowadzone prezentacje tradycyjnych sposobów pozyskiwania miodu. Zamkowy bartnik opowie o historii udomowienia pszczoły w tradycji, obyczajach związanych z miodem, trudach pracy pszczelarza i udzieli praktycznych porad prozdrowotnych związanych ze  złotą leczniczą esencją! Będzie można zobaczyć dawne wyposażenie bartnika jak i wykonać świece miodową z węzy! Dodatkowo zaplanowano ciekawe gry i zabawy!

Te i wiele innych atrakcji będzie na Was czekać 26 i 27 września na Zamku Królewskim w Chęcinach!

Wszystkie atrakcje w cenie biletu.

Godziny otwarcia zamku – 9.00:19:00

Więcej informacji – na stronie zamku w Chęcinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *