1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

Święto Kielc 2020 pod znakiem zapytania. Prezydent Kielc odwołał imprezy zaplanowane do końca czerwca.

aktualności

Wszystkie imprezy organizowane przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, które miały odbyć się do końca czerwca, zostały odwołane – między innymi Retro Piknik i Dni Europy. Taką decyzję podjął prezydent Kielc, Bogdan Wenta w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

– Będę również rekomendował Radzie Miasta Kielce rezygnację z organizacji tegorocznego Święta Kielc. To wydarzenie, święto naszego miasta, jest zapisane w Statucie Miasta, jak również w uchwałach Rady Miasta, dlatego taką decyzję mogą podjąć wyłącznie radni. Projekt uchwały został dzisiaj złożony do biura Przewodniczącego Rady Miasta – informuje prezydent Bogdan Wenta.

Jednocześnie władze Kielc złożyły drugi projekt uchwały, dotyczący pomocy finansowej dla Samorządu Województwa Świętokrzyskiego na realizację zadań z zakresu ochrony zdrowia.

– Chcemy, by zaoszczędzona na Święcie Kielc i zapisana w budżecie kwota, tj. 230 tysięcy złotych, trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na walkę z epidemią koronawirusa. To w tej chwili jest najważniejsze. To pacjenci oraz pracownicy służby zdrowia teraz najbardziej potrzebują tych środków – podkreśla prezydent Kielc.

Święto Kielc co roku odbywa się w ostatni weekend czerwca. Z kolei najbliższą sesję Rady Miasta – przeprowadzoną po raz pierwszy w systemie zdalnym – zaplanowano na 23 kwietnia br.

– Wierzę, że radni przychylą się do naszej propozycji, zaś mieszkańcy Kielc podejdą do niej z pełnym zrozumieniem i akceptacją – mówi Bogdan Wenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *