1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

MSPO 2019. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to nie tylko broń

aktualności

W Kielcach odbywa się 27. edycja największych i najbardziej prestiżowych targów – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Duża część ekspozycji to broń małego i dużego kalibru ale na kieleckich targach można wypatrzyć też dużo ciekawostek technologicznych.

Coraz więcej zastosowań, nie tylko w przemyśle zbrojeniowym, znajduje wirtualna rzeczywistość. Na MSPO można zobaczyć między innymi symulator skoków spadochronowych w technologi VR oraz wykorzystanie tej technologii w treningu lotniczego personelu pokładowego. Z roku na rok na kieleckich targach jest coraz więcej dronów, nie tylko do zastosowań militarnych, ale też wykorzystywanych w ratownictwie. W tym roku na jednym ze stoisk prezentowany jest system do przechwytywania i neutralizowania „cywilnych” dronów. Politechnika Świętokrzyska prezentuje swojego łazika marsjańskiego, który jeździ po halach targowych i rozwozi materiały promocyjne. Wielu wystawców prezentuje też systemy obserwacyjne i nasłuchowe, kamery na podczerwień i takie, które potrafią zarejestrować nawet 20 tysięcy klatek na sekundę. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się stoisko Fabryki Samochodów Osobowych z Kutna, na którym można zobaczyć nową Syrenę w różnych wersjach, w tym pick-up.

Wśród ekspozycji uzbrojenia chyba najbardziej imponujące jest stoisko amerykańskie, na którym można zobaczyć między innymi potężny, dwuwirnikowy śmigłowiec Boeing CH-47 Chinook, mniejszy ale też imponujący Sikorsky UH-60 Black Hawk oraz czołg M1-A2 Abrams. Maszyny można też obejrzeć od środka.

Na razie ekspozycja jest otwarta tylko dla zaproszonych gości ale w ostatni dzień targów – sobotę 7 września – zostanie udostępniona dla wszystkich chętnych. Więcej informacji o dniu otwartym na stronie Targów Kielce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *