1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

Książka za worek śmieci – 17 września w Kielcach

aktualności

W sobotę 17 września 2022 w Kielcach odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Książka za worek śmieci”. Na uczestników wydarzenia w Kielcach czeka 50 książek, a w całej Polsce – aż 1000.

Jak przyłączyć się do akcji w Kielcach
Żeby wziąć udział w akcji Książka za worek śmieci w Kielcach i otrzymać książkę, należy zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny. Książki zarezerwowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania książki. Rejestracja ruszyła 22 sierpnia i potrwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

Link do formularza rejestracyjnego:
https://forms.gle/TrTfgX9U5VCZwxqA6

Dokładny opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://fb.me/e/2NZc13cCU

Gdzie zaplanowano sprzątanie w Kielcach
W Kielcach będziemy sprzątać Las Komunalny i okolice Stadionu Leśnego. Spotykamy się w sobotę, 17.09.2022, o godzinie 10.00, przy wejściu do lasu, przy przystanku autobusowym Szczepaniaka I. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Kielcach znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/sLdzkRdcChCUnUi98

W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz książek, wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie.

Partnerzy akcji w Kielcach
Sprzątanie Kielc i odbiór śmieci po akcji pomaga zorganizować Urząd Miasta Kielce – Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska.

Akcja ogólnopolska
Poza Gdańskiem swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Katowic, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

Pierwsze edycja Książki za worek śmieci odbyła się w 2019 r. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka. – Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy. Podczas lokalnych wydarzeń sprzątaliśmy już m.in. Gryfino w trakcie Festiwalu Podróży i Przygody Włóczykij, Ełk w czasie festiwalu Będzie Czytane, brzegi Olzy podczas cieszyńskiego Święta Herbaty czy okolice Ińska w ramach festiwalu Off Travelers – mówi pomysłodawczyni akcji. 

Fot. Jeremi Astaszow (materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *