1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Nowe ścieżki rowerowe w Kielcach

aktualności inwestycje

Coraz szybciej powiększa się sieć dróg dla rowerzystów w Kielcach. Można już korzystać z nowych, asfaltowych dróg dla rowerów między innymi wzdłuż ulicy Klonowej, Orkana i Warszawskiej. Trwa budowa kolejnych.

Nowy ponad kilometrowy odcinek drogi dla rowerów prowadzi od ścieżki wokół zalewu, wzdłuż ulicy Klonowej i Orkana do skrzyżowania z Warszawską. Kolejna ma podobną długość i zaczyna się za skrzyżowaniem z ulicą biskupa Jaworskiego i biegnie wzdłuż ulicy Warszawskiej w stronę Witosa. Kolejna droga dla rowerów została zbudowana przy ulicy biskupa Jaworskiego od skrzyżowania z Warszawską do Alei Solidarności. Przejezdna jest także nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Olszewskiego, która dalej prowadzi nowym wiaduktem nad torami kolejowymi do skrzyżowania ulic: Witosa i Zagnańskiej.

Nowe drogi dla rowerów powstają między innymi przy ulicy Witosa (od Zagnańskiej do Szybowcowej), Wrzosowej (od Pływalni „Foka” do Ronda Czwartaków), Alei Solidarności (od Leszczyńskiej do Wschodniej), a także droga z pięknym widokiem na panoramę miasta od ulicy Piekoszowskiej do Bernardyńskiej – będzie się ona kończyć przy granicy Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego, u podnóża Karczówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *