1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

Kosmiczny Fotel do Czytania w trakcie Podróży Międzyplanetarnych do wylicytowania na aukcji charytatywnej WOŚP

aktualności

Jedyny na świecie, a może i we Wszechświecie, Kosmiczny Fotel do Czytania w trakcie Podróży Międzyplanetarnych to unikatowy przedmiot, który Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego przekazał na licytację w ramach 31. Finału WOŚP. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach wzbogaciła go o kilkadziesiąt książek SF i fantasy.

Kosmiczny Fotel jest elementem scenografii, a właściwie kostiumem, z przedstawienia Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” „Kosmiczna sprawa” (reżyseria – Agata Biziuk, scenografia – Krzysztof Kiziewicz, kostiumy – Katarzyna Pielużek, Natalia Maria Mleczak, rok premiery – 2014).

„Kubuś” przekazał Fotel na licytację w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nadając mu jednocześnie nową funkcję promującą czytelnictwo. Teatralna pracownia plastyczna przystosowała unikatowy fotel do potrzeb małego czytelnika, który może zagłębić się w lekturze w komfortowych warunkach.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach wzbogaciła Kosmiczny Fotel, przekazując na licytację kilkadziesiąt książek. Są to lektury dla młodzieży i dorosłych z kategorii science fiction i fantasy ze zbiorów biblioteki oraz pozyskane dzięki współpracy z Wydawnictwem Jedność książki dla dzieci.

Dzięki gościnności Galerii Korona Kielce, Kosmiczny Fotel wraz z książkami można od 10 stycznia podziwiać w przeszklonej gablocie w galerii (na poziomie 0, przy wejściu głównym, dolnym, od strony ulicy Warszawskiej).

Do Kosmicznego Fotela i zestawu książek dołączamy oprowadzanie z przewodnikiem po teatralnych zakamarkach podczas odbioru osobistego wylicytowanego zestawu.

Fot. Łukasz Pająk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *