1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (4 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...

Kiedy będzie można się kąpać w Sielpi? Czy zalew zostanie napełniony wodą przed wakacjami?

aktualności

Takie pytania nasuwają się gdy ogląda się remontowany zalew w Sielpi, z którego w zeszłym roku została spuszczona woda. Rewitalizacja zalewu w Sielpi ma potrwać do 2020 roku. Czy jednak jest szansa, żeby w tym roku wykąpać się w tym chyba najpopularniejszym świętokrzyskim kąpielisku?

Jak nas poinformował Cezary Maliborski z Urzędu Miasta w Końskich – przed sezonem letnim wykonawca robót zobowiązany jest do zakończenia czynności przewidzianych w przedmiocie zamówienia w obrębie zbiornika i napełnienia go wodą, a korzystanie ze zbiornika wodnego oraz przyległego terenu w okresie letnim Gmina Końskie uważa jako warunek priorytetowy.

Inwestycja pod nazwą „Rekultywacja i remediacja zbiornika wodnego w Sielpi wraz z budową infrastruktury dla udostępnienia zieleni” ma się zakończyć do 30 czerwca 2020. Obejmuje ona między innymi: oczyszczenie i odmulenie zbiornika, odtworzenie umocnienia zachodniego brzegu, odtworzenie bioróżnorodności ekosystemu, budowę ścieżek i pomostów spacerowych i przyrodniczych. Zamontowane zostaną nowe ławki, kosze na śmieci, tablice edukacyjne, oświetlenie oraz monitoring. Całość prac ma kosztować prawie 8 milionów złotych.

Na zdjęciu – zalew w Sielpi, stan na 9 kwietnia 2019.

1 thought on “Kiedy będzie można się kąpać w Sielpi? Czy zalew zostanie napełniony wodą przed wakacjami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *