1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

European Rover Challenge odbędzie się na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach 13-15 września 2019

aktualności

W tym roku konstruktorzy robotów – łazików marsjańskich zaprezentują swoje konstrukcje w Kielcach. Rejestracja drużyn do piątej już edycji European Rover Challenge już się rozpoczęła. Zawody i prezentacje odbędą się w Kielcach od 13 do 15 września 2019.

Na gospodarza European Rover Challenge 2019 roku została wybrana Politechnika Świętokrzyska. Drużyna tej kieleckiej uczelni już kilkukrotnie odnosiła sukcesy w tych zawodach. Międzynarodowe Zawody Robotów Marsjańskich po raz kolejny obędą na terenie województwa świętokrzyskiego. Podzamcze koło Chęcin było areną pierwszych zmagań robotów marsjańskich w 2014 roku, w zeszłym roku impreza odbyła się w Starachowicach (na zdjęciu).  Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej pasjonatów kosmosu i robotyki. W zeszłorocznej edycja zawodów udział wzięło aż 65 drużyn z 20 krajów.

Współorganizatorami European Rover Challenge 2019 są Europejska Fundacja Kosmiczna, Mars Society Polska, Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A. oraz Politechnika Świętokrzyska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *