1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Centrum komunikacyjne w Kielcach coraz bliżej otwarcia. Tak wygląda w środku

aktualności inwestycje

Około pół roku zostało do zakończenia budowy Centrum Komunikacyjnego, czyli postawionego od nowa kieleckiego dworca autobusowego – „spodka”. W sierpniu mają stąd odjeżdżać autobusy komunikacji miejskiej i nie tylko.

Budynek dworca powstał w prawie takim samym kształcie, w jakim funkcjonował przez 30 lat. Charakterystyczny spodek został odbudowany przy użyciu najnowocześniejszych materiałów. W dachu zamontowano nowe świetliki, a elewacja jest w całości przeszklona, dzięki czemu pasażerowie będą widzieć ze środka podjeżdżające autobusy. W środku zostały już zamontowane schody ruchome, trwają prace wykończeniowe i instalacyjne. Na zewnątrz powstają parkingi i drogi dojazdowe, a dzięki łagodnej zimie zaawansowanie prac wyprzedza harmonogram.

Na terenie dworca planowana jest między innymi przestrzeń wystawiennicza, biblioteka z mediateką, gastronomia, punkt ładowania urządzeń mobilnych, kasy i przechowalnia bagażu. Obiekt będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych, dokoła budynku dworca projektanci przewidzieli dużo zieleni i fontannę.

A tak dzisiaj wygląda teren budowy dworca:

1 thought on “Centrum komunikacyjne w Kielcach coraz bliżej otwarcia. Tak wygląda w środku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *