1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (33 votes, average: 3,36 out of 5)
Loading...

Baseny Mineralne & Mineral Hotel **** Malinowy Raj

ciekawe miejsca

Baseny Mineralne Solec-Zdrój to nowoczesny kompleks uzdrowiskowo-rekreacyjny z najsilniejszą na świecie leczniczą wodą siarczkową. Obiekt oferuje szeroką gamę możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Do dyspozycji Państwa oddajemy Basen Rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, jedyny w Polsce tego typu Basen solankowo-siarczkowy leczniczy z najsilniejszą na świecie wodą siarczkową ze źródła „Malina” oraz kompleks saun ze strefą Wellness i wanną SPA.

Wszystkich chcących poprawić swoje samopoczucie zapraszamy do Centrum Zdrowia, gdzie można skorzystać z zabiegów za zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (kąpiele siarczkowe, borowinowe, fizykoterapia, kinezyterapia, terapia manualna, masaże). Jak wiadomo ruch, a zwłaszcza pływanie pobudzają apetyt, dlatego po mokrych szaleństwach zapraszamy do Baru lub Restauracji, która oferuje pyszne dania w bardzo atrakcyjnych cenach.

Baseny Mineralne Solec-Zdrój
ul. Partyzantów 18, 28-131 Solec-Zdrój
tel. (41) 377 65 65
info@basenymineralne.pl
www.basenymineralne.pl

Zaplecze hotelowe dla Basenów Mineralnych stanowi Mineral Hotel **** Malinowy Raj, czyli najnowocześniejszy hotel w regionie. Oferuje on 111 przestronnych pokoi z dużymi balkonami, restaurację, kawiarnię, salę wielofunkcyjną/konferencyjną, jacuzzi na tarasie oraz profesjonalne Centrum Medyczne z bogatą ofertą skutecznych zabiegów leczniczych w tym kąpieli w najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej. Bogaty standard obiektu oraz jego bezpośrednie połączenie z Basenami Mineralnymi czyni go prawdziwym Malinowym Rajem. Pobyt ze śniadaniem już o 125zł/osoba/doba

Więcej informacji – www.malinowehotele.pl/malinowyraj

Basen rekreacyjny temp. wody: ok. 32 stopni

Basen rekreacyjny o wymiarach 16,5 x 16,5 m i głębokości 130 cm składa się z części pływackiej i części rekreacyjnej. Część pływacka to 4 tory, Część rekreacyjna to nowoczesne urządzenia hydroterapeutyczne takie jak:

 • ławki masujące
 • leżanki masujące
 • masaże pionowe i gejzer
 • 2 zjeżdżalnie typu kamikadze o długości 15 m

Dla najmłodszych oddajemy do dyspozycji brodzik o wymiarach 35 m2, głębokości od 15 do 30 cm, temperaturze do 34 stopni, zjeżdżalnię typu słoń oraz jeża wodnego z wodnymi zabawkami. W basenie odbywają się zajęcia fitness oraz kinezyterapia wodna. W lecie korzystać można będzie z otwartego basenu zewnętrznego 16 x 8 m z plażą i leżakami. Czepki kąpielowe nie są obowiązkowe.

Basen solankowo-siarczkowy

Seans w mineralnym basenie siarczkowym przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 13 roku życia będących pod opieką rodziców/opiekunów i nie wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Pierwszy i jedyny w Polsce tego typu basen siarczkowy. Woda w basenie leczniczym ma ok. 3 % zasolenia, poprzez wykorzystanie w nim stężonej solanki z Ciechocinka w połączeniu z najsilniejszą na świecie solanką siarczkową. Solanka siarczkowa pochodząca ze źródła ?Malina? wg klasyfikacji jest to silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l, która w warunkach naturalnych posiada najwyższe stężenie tych związków na świecie. Basen ma głębokość 90 cm.

Woda w Mineralnym basenie leczniczym nie jest chlorowana.

Działanie lecznicze i rehabilitacyjne

Woda siarczkowa ma działanie wielokierunkowe

Wskazania:

 • Choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa
 • Reumatoidalne zapalenie stawów
 • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 • Dyskopatie
 • Zespoły bólowe kręgosłupa
 • Stany pourazowe i przeciążeniowe narządu ruchu
 • Neuralgie
 • Dna moczanowa
 • Zaburzenia tętniczego krążenia obwodowego
 • Miażdżyca
 • Cukrzyca

Działanie miejscowe/profilaktyczne: Wpływ kąpieli na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka ( działa jak naturalne peeling), a następnie stymulację procesów odnowy. Działanie to wspomagają bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości wody siarczkowej. Działanie miejscowe polega również na pobudzeniu mikrokrążenia, lepszym ukrwieniu objawiające się odczynem naczynioruchowym – zaczerwienieniem skóry, które może utrzymywać się do około 2 godzin po kąpieli. Poprawa metabolizmu skóry sprzyja leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych.

Siła oddziaływania zabiegów zależna jest od stężenia związków czynnych w wodzie kąpielowej i wielkości powierzchni wchłaniania czyli powierzchni ciała. Uznaje się, że wchłonięciu ulega 10% związków siarki zawartej w wodzie siarczkowosiarkowodorowej słonej. Im wyższe stężenie roztworu tym większe wchłanianie. Wykorzystanie w leczeniu źródeł wód leczniczych zawierających wysokie stężenia czynnych związków siarki może nam zapewnić lepsze efekty leczenia uzdrowiskowego. Jak każde leczenie bodźcowe wymaga zastosowania serii zabiegów, a efekty lecznicze utrzymują się do około roku od zakończenia kuracji.

Sauny & Wellness

Saunarium składa się z:

 • Sauny ziołowej BIO- to sauna parowa z dodatkiem olejków eterycznych oprócz właściwości olejków, ma działanie odświeżające.
 • Sauny parowej – temperatura wynosi 50 st., ale ze względu na panującą wilgotność wydaje się, że jest znacznie wyższa: pobudza krążenie i oczyszcza organizm.
 • Sauny fińskiej – panuje w niej temperatura 70-90°C, a wilgotność, uzyskana poprzez polewanie kamieni wodą, osiąga 35 %. Niezwykłe działanie sauny polega na kontrolowanej, intensywnej zmianie temperatury z bardzo wysokiej do bardzo niskiej.

Centrum Zdrowia

W Centrum Zdrowia korzystać można z szerokiej gamy zabiegów z zakresu hydroterapii, balneoterapii, kinezyterapii czy różnych form masażu. Szczególnie polecamy kąpiele lecznicze w najsilniejszej na świecie, leczniczej wodzie siarczkowej ze źródła Malina. To naturalne tworzywo lecznicze stosowane jest w leczeniu i rehabilitacji m.in: schorzeń narządu ruchu. Centrum Zdrowia wyposażone jest również w salę do kinezyterapii oraz dużą salę fitness wyposażoną w urządzenia do ćwiczeń cardio. Wybrane zabiegi lecznicze wymagają wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Lunch & Music Bar

Wszystkich, którzy są głodni po mokrych szaleństwach lub po prostu chcą miło spędzić czas z rodziną i znajomymi zapraszamy na pyszne jedzenie i odpoczynek w naszym Lunch&Music Barze. W przytulnych, nowoczesnych wnętrzach w których klasyka łączy się z nowoczesnymi akcentami, będziesz mógł rozkoszować się w tradycyjnych daniach kuchni polskiej a jednocześnie włoskiej i amerykańskiej. W ciągu dnia zapraszamy na pyszny, domowy i tani obiad.

Cennik dostępny jest tutaj

Mineral Hotel **** Malinowy Raj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *