1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Trwa budowa ścieżki rowerowej przełomem Lubrzanki

aktualności inwestycje

Ścieżka będzie miała długość ponad 2 kilometrów – z Mąchocic Kapitulnych do Ciekot. Aktualnie trwa budowa pierwszego etapu inwestycji, obejmującego odcinek o długości około 1,6 kilometra, który zakończy się przy parkingu w Ameliówce.

Ścieżka będzie miała szerokość dwóch metrów i nawierzchnię bitumiczną. Od jezdni oddzieli ją utwardzone pobocze. Docelowo droga dla rowerzystów będzie prowadzić do Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, a w przyszłości – do Wilkowa i Świętej Katarzyny. Gmina Masłów dostała na realizację ten inwestycji dofinansowanie z funduszy europejskich w kwocie ponad półtora miliona złotych.

1 thought on “Trwa budowa ścieżki rowerowej przełomem Lubrzanki

  1. Bardzo często jeżdżę właśnie z Kielc do Św. Katarzyny i dalej, przez Masłów, Brzezinki, ew. Mąchocice, Św. Katarzyna, Bodzentyn, Nowa Słupia i o ile trasa rowerowa jest jak najbardziej potrzebna ze Św. Katarzyny do Bodzentyna, to trasa przez Wilków do Św. Katarzyny na chwilę obecną nie jest aż tak potrzebna, gdyż ruch nie jest aż tak duży.
    Trasa rowerowa natychmiast potrzebna jest natomiast z Kielc do Chęcin, gdyż to wstyd, aby do Jaskini Raj, czy Chęcin, a dalej do Tokarni nie można było dojechać spokojnie rowerem, tylko jechać wśród smrodu i hałasu tych bezczelnych i chamskich TIRowców !!
    Pobudowano trasy szybkiego ruchu, estakady, wiadukty i licho wie co jeszcze do Chęcin, ale nawet metra trasy rowerowej z prawdziwego zdarzenia, a trasa rowerowo-turystyczna aż się prosi i mogła by być piękna !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *