1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

Tak będzie wyglądał skwer im. Ireny Sendlerowej w Kielcach

aktualności

Miasto Kielce przedstawiło propozycję zagospodarowania Skweru im. Ireny Sendlerowej i zaprasza mieszkańców do aktywnego udziału w internetowych konsultacjach społecznych.

Zagospodarowanie skweru im. Ireny Sendlerowej jest częścią dużego projektu „Zielona rewitalizacja zabytkowego Śródmieścia Kielc”, który obejmuje także Rynek oraz ul. Bodzentyńską wraz z placem Świętego Wojciecha i teren przed dawną Synagogą. Na jego realizację Miasto Kielce pozyskało środki z Programu Inwestycji Strategicznych.

Zgodnie z wytycznymi zebranymi podczas przeprowadzonych konsultacji społecznych w 2016 roku, skwer ma być zróżnicowany na trzy strefy. Od strony ulicy Paderewskiego ma zostać zorganizowana strefa ciszy, do spokojnego wypoczynku wśród zróżnicowanej zieleni, gdzie będzie można się wyciszyć, przeczytać książkę. W głębi skweru znajdzie się strefa aktywności ruchowej i spotkań, a następnie strefa, w której pojawi się miejsce zabaw dla dzieci. Będzie również miejsce upamiętniające patronkę skweru Irenę Sendlerową.

Mieszkańcy Kielc mogą wypełnić ankietę na temat rewitalizacji – na stronie Idea Kielce: https://wypowiedzsie.kielce.eu/wypowiedzsie-sendlerowa. Chętni mogą też wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się w poniedziałek, 7 marca 2022 roku o godz. 17:00 w Sali USC Urzędu Miasta Kielce. Podczas spotkania architekci przedstawią założenia programu funkcjonalno -użytkowego dotyczącego zagospodarowania tego terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *