1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sielpia częściowo bez wody. Rewitalizacja zalewu potrwa do 2020 roku

aktualności inwestycje

Z zalewu w Sielpi została już częściowo spuszczona woda – to znak, że rozpoczynają się prace nad rewitalizacją zbiornika wodnego. Powinny się zakończyć do czerwca 2020 roku.

Rewitalizacja zalewu w Sielpi obejmuje między innymi: oczyszczenie i odmulenie zbiornika, odtworzenie umocnienia zachodniego brzegu, odtworzenie bioróżnorodności ekosystemu, budowę ścieżek i pomostów spacerowych i przyrodniczych. Wokół zalewu pojawią się elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, tablice edukacyjne, nowe oświetlenie oraz monitoring. Inwestycja będzie kosztowała prawie 8 milionów złotych.

Tak wyglądał zalew w Sielpi na początku grudnia 2018:

2 thoughts on “Sielpia częściowo bez wody. Rewitalizacja zalewu potrwa do 2020 roku

  1. Teraz woda jest już napuszczana. Zalew faktycznie wymagał rewitalizacji. Po całkowitym ukończeniu prac będzie super. Już w te wakacje turyści zobaczą nowe (większe i szersze) plaże.

  2. 2021-08-12 NIESTETY NADAL PEŁNE ŚMIETNIKI POLICJA UDAJE ŻE JEST ALE TYLKO DO ZMROKU POTEM JUŻ WAM W RAZIE CZEGO NIKT NIE POMOŻE I TO BY BYŁO NA TYLE W TYM TEMACIE POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ PEŁNO ROWERZYSTÓW PO BROWARKU NIKT NIC Z TYM NIE ROBI PLAŻE PEŁNE PETÓW I KAPSLI NIKT TEGO NIE OGARNIA Więcej tam nie pojadę niestety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *