1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dymarki 2019 w Nowej Słupi

aktualności

Dymarki – jedno z najpopularniejsze wydarzeń lata w Górach Świętokrzyskich odbędzie się 17-18 sierpnia 2019. W programie oprócz pokazów wytopu żelaza jest mnóstwo atrakcji.

W programie imprezy są oczywiście pokazy archeologiczne, czyli wytop żelaza metodą sprzed tysięcy lat, a ponadto – bitwy gladiatorów, festiwal kultury ludowej oraz koncerty. Gwiazdą tegorocznych Dymarek będzie Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, którzy wykonają największe przeboje Budki Suflera oraz góralski zespół Baciary. Dymarki to też gratka dla miłośników sztuki ludowej i rękodzieła. Co roku w Nowej Słupi stoją dziesiątki straganów z drewnianymi rzeźbami, glinianymi garnkami, stroikami, wyrobami z wikliny i pamiątkami. Wielu twórców prezentuje na żywo, jak powstają ich dzieła – na przykład rzeźby z drewna lub tkane ozdoby.

Pełny program imprezy – na stronie Dymarek.

3 thoughts on “Dymarki 2019 w Nowej Słupi

  1. Dymarki to fantastyczna impreza. Będę na nich już chyba piąty raz. Niezła gratka dla miłośników historii i nie tylko. Ciekawe pokazy, można obkupić się i nieźle podjeść. Jak dla mnie 5 z plusem !!!!!!!!!!!!!

  2. Jestem tutaj, jest wspaniałe, świetna atmosfera, super organizacja. Czekamy na występy wieczorne. Doskonała lekcja historii, miło spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *