1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Tak będzie wyglądał nowy skatepark na kieleckiej Kadzielni

aktualności

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego skateparku w Kielcach. Miasto podpisało umowę z wykonawcą, a inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Wykonawcą robót jest firma TECHRAMPS z Krakowa, która od wielu lat zajmuje się budową i projektowaniem profesjonalnych skateparków.

Stworzenie wielofunkcyjnego skateparku, mieszczącego się w Kielcach u zbiegu ulic Krakowskiej i Pakosz, to początek realizacji największego i najdroższego projektu w ramach zeszłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. W 2020 roku mieszkańcy Kielc na realizację projektu pn. „Skatepark i Pumptrack (tor rowerowy, deskorolkowy, hulajnogowy i rolkowy) – Aktywna Strefa przy Kadzielni i w Parku Baranowskim” oddali 2 243 głosy.

– To dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w Kielcach powstanie kolejne miejsce aktywnego wypoczynku otwarte dla wszystkich pokoleń. Skatepark z prawdziwego zdarzenia pozwoli kielczanom rozwijać swoje pasje i umiejętności w kreatywny i bezpieczny sposób. Warto podkreślić, że wykonawcą robót jest firma z długoletnim doświadczeniem, która zrealizowała ponad tysiąc obiektów typu skatepark w całej Polsce i za granicą  –  mówi zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór.

Nowy obiekt wpłynie na zwiększenie atrakcyjności Kadzielni, gdzie mieszkańcy i turyści mogą już korzystać np. z tyrolki czy ścieżki spacerowo-rowerowej wokół skałki Geologów. W pobliżu skateparku znajduje się tor do nauki jazdy na wózkach inwalidzkich, który również powstał w ramach budżetu obywatelskiego.

Na skwerze Edmunda Niziurskiego dotychczasowe przeszkody zastąpi bezpieczny i nowoczesny tor dla deskorolek, rowerów i hulajnóg.  Obiekt przy Kadzielni zostanie rozbudowany o monolityczny, betonowy Skatepark wraz z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach.

Powstanie również Skatepark Kids, czyli pas z łatwiejszymi przeszkodami, przystosowany dla potrzeb mniejszych dzieci i osób początkujących. Cały teren będzie oświetlony, zostaną też ustawione ławki, stojaki, stacja naprawy rowerów oraz kosze na śmieci i tablice informacyjne.

Wartość inwestycji opiewa na 2 991 975 zł brutto. Wykonawca na realizację prac ma czas do 6 grudnia 2021 roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *