1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Już 16 lipca startuje Festiwal Questingu w Bałtowie. Jakie atrakcje czekają na Twoje dziecko?

aktualności

Wakacje to świetna okazja, żeby spędzić mnóstwo czasu z dziećmi na świeżym powietrzu i przeżyć niesamowite przygody. Jeśli uwielbiacie odkrywać nowe miejsca, poszukiwać skarby i uczestniczyć w niepowtarzalnych grach, to powinniście przyjechać w dniach 16-18 lipca do Bałtowa i wziąć udział w Festiwalu Questingu, który jest największą imprezą questową roku! To gwarancja niezapomnianych wrażeń, moc atrakcji i wycieczka, którą będziecie wspominać przez długie lata.

Festiwal dla dzieci

W Polsce organizowane są różne festiwale, m.in. muzyczne, filmowe, kabaretowe. Jednak w Bałtowie za kilka dni startuje jedyny w swoim rodzaju Festiwal Questingu dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, którego celem jest przede wszystkim upowszechnienie questingu jako nowej formy zwiedzania, poznawania i uprawiania turystyki. Questing można porównać do zabawy w podchody lub gier miejskich. Przy czym ma on walor edukacyjny i jest związany z konkretnym regionem. Jednak to, co najważniejsze, na pierwszym miejscu liczy się dobra zabawa i rozrywka, której absolutnie podczas lipcowego weekendu nie będzie brakować.

Organizatorzy, wykorzystując wspaniałe i wyjątkowe walory przyrodnicze, a także kulturowe obszaru Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg” przygotowali na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, który położony jest w województwie świętokrzyskim specjalną strefę, gdzie prowadzone są wielotematyczne zawody questowe.

W tym miejscu należy jeszcze dodać, że wspomniany Festiwal Questingu oparty jest na założeniach grywalizacji, czyli każdy z questowiczów rywalizuje z pozostałymi uczestnikami o cenne nagrody, poszerza swoją wiedzę, zdobywa nowe umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc.

Program i szczegółowe informacje dostępne są tutaj: https://festiwalquestingu.juraparkbaltow.pl/

Atrakcje dla dzieci

Sami kiedyś byliśmy dzieci i doskonale pamiętamy, że dzieci nie lubią jednej rzeczy… nudy. Decydując się na wycieczkę do Bałtowa w okresie, kiedy będzie odbywał się Festiwal Questingu, możesz być pewny, że ani razu nie usłyszysz od swojej pociechy, że się nudzi.

Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji podczas tego trzydniowego festiwalu. Uczestnicy strefy grywalizacji na starcie otrzymują quest, czyli swego rodzaju instrukcję obsługi albo jak kto woli przewodnik, w którym zamieszczone są konkretne wskazówki, jak pokonać następujące po sobie przeszkody. Jednocześnie odkrywa się nowe miejsca, zdobywa ciekawe informacje, które umożliwiają dotarcie do ukrytego skarbu.

Questing w Bałtowie

Każdy z uczestników questingu w Bałtowie otrzyma pakiet startowy, w którym znajdą się podstawowe przedmioty potrzebne podczas rozwiązywania zadań, (m.in. questy, teczka, ołówek, długopis). Do tego paszport Questowicza, w którym zapisana jest nazwa drużyny, a uczestnicy zbierają w nim pieczątki potwierdzające ukończenie danego questu. Do zabawy można zgłaszać się w kategorii indywidualnej, drużynowej oraz rodzinnej.

Co ważne, wierszowane zadania z zagadkami są odpowiednio dostosowane pod względem trudności dla dzieci i młodzieży. Nie ma obaw, że nasze pociechy nie poradzą sobie z jakimś zadaniem, przecież podstawą jest dobra zabawa i rozrywka dla dzieci, a także dorosłych.

Trzydniowa moc rozrywki

Festiwal Questingu rozpoczyna się 16 lipca i potrwa do 18 lipca. Niezapomniana zabawa i rozrywka w strefie grywalizacji w piątek i sobotę trwa w godzinach 10-18, a w niedzielę 8-16. Natomiast ogłoszenie wyników nastąpi o 17.30.

Do tego można korzystać z szeregu atrakcji, jakie oferuje Bałtowski Kompleks Turystyczny, czyli odwiedzić Jura Park, Muzeum Jurajskie, Zwierzyniec Bałtowski, Park Rozrywki, Skansen Pszczeli i Apispa, wystawę dinozaurów, Sabatówkę i wiele innych ciekawych miejsc.

Poza tym, w czasie lipcowego festiwalu można uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach. W tym roku będzie to, m.in. Laboratorium Questingu, warsztaty nordic walking, które poprowadzi Remigiusz Woźniak oraz wspinaczkowe, podczas których o tajniakach tego sportu opowie Ryszard Pawłowski. Ponadto, zaplanowano także w godzinach wieczornych koncerty, które odbędą się w piątek i sobotę.

Przeżyj niezapomnianą przygodę w Bałtowie

Zastanawiasz się, gdzie wyjechać z dzieckiem? Idealnym miejscem dla dzieci i rodziców z całej Polski jest Bałtowski Kompleks Turystyczny, który dla odwiedzających ma przygotowany szereg oryginalnych, zaskakujących i jednych w swoim rodzaju atrakcji turystycznych. Tutaj nie można się nudzić. Taki wyjazd to strzał w przysłowiową dziesiątkę! Zapewni niezapomnianą rozrywkę dzieciom, a także dorosłym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *