1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dworzec autobusowy w Kielcach jak nowy. Otwarcie 27 sierpnia 2020

aktualności

Kończą się prace przy remoncie kieleckiego „spodka”, który z dworca autobusowego awansował do miana Centrum Komunikacyjnego. Po otwarciu, które zaplanowano na 27 sierpnia 2020, z kieleckiego „spodka” będą odjeżdżać nie tylko autobusy dalekobieżne ale też linie komunikacji miejskiej.

Remont dworca trwał ponad 2 lata. Kształt budynku się nie zmienił ale został on praktycznie zbudowany od nowa przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów. Od nowa zostały zbudowane przejścia podziemne, które teraz są bardziej przestronne. Wnętrze dworca jest jasne dzięki całkowicie przeszklonym ścianom, a poziomy budynku połączyły schody ruchome.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach planuje, żeby od września dworzec integrował transport miejski, podmiejski i dalekobieżny. W związku z tym przygotowany został projekt zmian w układzie komunikacyjnym miasta, który jest obecnie na etapie konsultacji społecznych. Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć na internetowej platformie Idea Kielce. Konsultacje potrwają do 23 sierpnia 2020.

Zmiany w układzie linii autobusowych są związane także z planowanym otwarciem przedłużenia ulicy Olszewskiego oraz nowej pętli autobusowej przy ulicy Szybowcowej.

Projekt zmian układu komunikacyjnego Kielc jest dostępny na prezentacji przygotowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego.

(zdjęcie z 27 maja 2020)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *