"Podgórskie Zacisze" - nowe domki w Górach Świętokrzyskich - Podgórze koło Bodzentyna - komfortowe noclegi na weekend i wakacje, czynne przez cały rok
 o nas   domki   galeria zdjęć   atrakcje w okolicy   lokalizacja   cennik   kontakt Atrakcje w okolicy

Park Miniatur w Krajnie (ok. 6 km)
Znajdują się tu miniatury najsłynniejszych budowli świata - m.in Bazylika świętego Piotra, World Trade Center, Koloseum, Piramida Cheopsa, wodospad Niagara, wulkan Etna, Statua Wolności. Na terenie ośrodka jest też wyciąg narciarski, park linowy i restauracja.
Wyciąg narciarski w Bodzentynie (ok. 1,5 km)
Stok narciarski na zboczu Miejskiej Góry (425 m npm) z trzema wyciągami: orczykowo-talerzykowym (długość 650 m, różnica poziomów 90 m), podwójnym orczykowym (długość 570 m, różnica poziomów 80 m) i dla dzieci (długość 130 m, różnica poziomów 20 m).
Ruiny zamku w Bodzentynie (ok. 2,5 km)
Zamek został zbudowany w XIV wieku z inicjatywy biskupa krakowskiego Floriana z Mokrska. W 1410 roku na zamku gościł król Władysław Jagiełło w drodze na pielgrzymkę na Święty Krzyż przed bitwą pod Grunwaldem.
Święta Katarzyna (ok. 4 km)
Jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Górach Świętokrzyskich. Warto zobaczyć: klasztor bernardynek z XV wieku, zabytkowe kapliczki (świętego Franciszka i Janikowskich, zwaną kapliczką Żeromskiego), Muzeum Minerałów i Skamieniałości. więcej informacji
Zalew w Wilkowie (ok. 7 km)
Zalew na rzece Lubrzance z piaszczystą plażą o długości 200 metrów i wyznaczonym miejscem do kąpieli. Parking na 100 samochodów. Wypożyczalnia sprzętu wodnego, możliwość wędkowania.
Projekt i wykonanie: Andrzej Paszkowski