Święto Kielc 2018. Koncert Margaret na Rynku

Święto Kielc 2018. Koncert Margaret na Rynku

Tegoroczne Święto Kielc odbędzie się w pierwszy weekend wakacji - od 22 do 24 czerwca 2018. Rozpocznie je biała noc w miejskich muzeach i instytucjach kultury, a zakończy koncert Margaret na kieleckim Rynku.

Koordynatorem Święta Kielc 2018 będzie Muzeum Historii Kielc, a hasło przewodnie imprezy to "Niepodległość! 1918-2018". W piątkowy wieczór na scenie na Rynku odbędzie się noc kabaretowa, a podczas "białej nocy" będzie można zwiedzać muzea i instytucje kultury, które przygotowały specjalne atrakcje - między innymi koncerty, spektakle teatralne i taneczne, pokazy filmowe, wystawy i prelekcje.

W sobotę na kieleckim deptaku odbędzie się jarmark artystów, rękodzielników i mistrzów ginących zawodów, na Rynku - rekonstrukcje historyczne, a dla dzieci i młodzieży PTTK przygotowało grę terenową "Droga do niepodległości".

W niedzielę na Placu Artystów, w Parku Miejskim i na Rynku organizatorzy przygotowali festyny i koncerty kieleckich zespołów dziecięcych i młodzieżowych, na zakończenie - godzinie 18.00 na Rynku wystąpi gwiazda Święta Kielc - Margaret, a po koncercie - o godzinie 20.00 scena zamieni się w strefę kibica i na świeżym powietrzu będzie można obejrzeć mecz Polska - Kolumbia.

To tylko niektóre z atrakcji Święta Kielc 2018 - pełny program dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia.

2018-06-11 08:03:21

Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności