Od kiedy będzie można zwiedzać Ogród Botaniczny w Kielcach?

Od kiedy będzie można zwiedzać Ogród Botaniczny w Kielcach?

Kielecki Ogród Botaniczny powstaje już od wielu lat ale jeszcze nie jest dostępny dla zwiedzających. Wszystko wskazuje na to, że zostanie otwarty wiosną 2018 roku i będzie to kolejna atrakcja turystyczna w Kielcach.

Ogród Botaniczny w znajduje się u zbiegu ulic: Jagiellońskiej i Karczówkowskiej, na południowo-wschodnim, łagodnym zboczu góry Karczówki. Zajmuje powierzchnię ponad 12 hektarów, z czego zagospodarowana jest już ponad połowa.

Największą kolekcją roślin jest zajmujący powierzchnię około 3 tysięcy metrów kwadratowych zbiór kwiatów z rodziny liliowatych, kosaćcowatych i amarylkowatych. O połowę mniejszą powierzchnię zajmuje kolekcja 4600 róż piętnastu ras i wrzosowisko, na którym rośnie 80 odmian wrzosów. Ponad w kieleckim Ogrodzie Botanicznym zobaczymy też kolekcję roślin przprawowych i leczniczych, a także drzewa i krzewy.

Od 1 kwietnia będzie można rezerwować bilety wstępu drogą telefoniczną i mailową. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Geoparku Kielce zarządzającego ogrodem.

Fot. Andrzej Paszkowski (zdjęcie z sierpnia 2017)

2018-03-11 15:52:11

Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności