XVI Międzynarodowe Biennale Krajobrazu i poplenerowa wystawa fotografii ART-EKO [ZDJĘCIA]

XVI Międzynarodowe Biennale Krajobrazu i poplenerowa wystawa fotografii ART-EKO [ZDJĘCIA]

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach otwarte zostałydwie ciekawe wsytawy fotografii XVI Międzynarodowe Biennale Krajobrazu "Definicja Przestrzeni/Space-Definition" i poplenerowa wystawa fotografii ART-EKO Ponidzie-Chroberz.

XVI Międzynarodowe Biennale Krajobrazu DEFINICJA PRZESTRZENI/SPACE-DEFINITION nawiązuje do tradycji fotografii krajobrazowej Kieleckiej Szkoły Krajobrazu i poprzednich edycji Biennale Krajobrazu Polskiego, lecz - uwzględniając gwałtowność zmian nowoczesnego świata - poszerza zakres tematyczny prac również o inne, poza klasycznym krajobrazem i naturą, przestrzenie, w których funkcjonuje współczesny człowiek. To przestrzenie: miejska, industrialna oraz prywatna, osobista.

Na konkurs zostało nadesłanych 924 zdjęcia i 9 filmów Video-Art od 193 autorów. Jury zakwalifikowało na wystawę pokonkursową 115 zdjęć osiemdziesięciu autorów oraz 5 filmów wideo trzech autorów. Prace prezentowane są w Galerii Górnej BWA przy ulicy Leśnej w Kielcach.

W Galerii Dolnej prezentowana jest poplenerowa wystawa fotografii ART-EKO, w której bierze udział 31 artystów fotografików z całej Polski

Obie wystawy można oglądać do 7 grudnia 2014.

Fot. Michał Paszkowski

2014-11-08 10:31:00

Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności