Rozpoczyna się budowa buspasa w Kielcach. Będą duże utrudnienia. Inaczej pojadą autobusy

Rozpoczyna się budowa buspasa w Kielcach. Będą duże utrudnienia. Inaczej pojadą autobusy

W nocy z 11 na 12 lipca 2014 drogowcy zamkną dla ruchu wschodnią jezdnię ulic: Tarnowskiej, Źródłowej i alei Solidarności.

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać na ulicy Tarnowskiej od skrzyżowania z Bohaterów Warszawy do Zagórskiej, na Źródłowej od skrzyżowania z Zagórską do Jarońskich i na alei Solidarności między skrzyżowaniami z Sandomierską i aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Na skrzyżowaniu Tarnowskiej z Bohaterów Warszawy zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch będzie odbywał się na zasadach takich jak na rondzie, wokół istniejącej wyspy.

Na skrzyżowaniu ulic: Źródłowa i Zagórska zamknięty będzie wlot Zagórskiej od strony osiedla KSM, możliwy będzie jedynie dojazd do ulicy Konarskiego. Wyjazd z Zagórskiej od Żeromskiego, Winnickiej będzie możliwy jedynie w prawo. Z Tarnowskiej i Źródłowej nie będzie możliwy skręt w lewo w Zagórską. Pozostanie możliwość skrętu w prawo ze Źródłowej w Zagórską. Ruch będzie sterowany przebudowaną sygnalizacją świetlną. Objazd do osiedla KSM będzie wyznaczony ulicami Bohaterów Warszawy i Szczecińską. Dojazd do Zagórskiej w kierunku centrum wytyczono ulicami: Seminaryjską i Żeromskiego. Dojazd do ulicy Św. S. Kostki będzie możliwy tymczasowym przejazdem w pasie rozdziału z ulicy Źródłowej.

Zmienione zostaną trasy linii autobusowych nr 8, 21, 28, 37 i 104.

Autobusy linii 8, 28 i 37 w kierunku ulicy Żytniej pojadą od Zagórskiej ulicami: Szczecińską, Bohaterów Warszawy, Seminaryjską do Ogrodowej, dalsza część trasy bez zmian.

Autobusy linii nr 21 w dwóch kierunkach będą skierowane od ulicy Zagórskiej - Szczecińską, Sandomierską do alei IX Wieków Kielc, dalsza część trasy bez zmian.

Autobusy linii nr 104 w kierunku Osiedla Sieje pojadą ulicami: Szczecińską, Sandomierską do alei Solidarności, dalsza część trasy bez zmian.

Przystanki przy ulicy Zagórskiej i Żeromskiego dla linii nr 8, 21, 28, 37 i 104 w czasie prowadzonych prac drogowych nie będą obowiązywały.

Fot. Andrzej Paszkowski

2014-07-11 08:30:00Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności