Pierwsze w Kielcach rondo turbinowe już gotowe. Kończy się budowa węzła Żelazna

Pierwsze w Kielcach rondo turbinowe już gotowe. Kończy się budowa węzła Żelazna

Najprawdopodobniej po 18 listopada kierowcy pojadą nowym rondem Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach. Oddanie go do ruchu jest jednym z ostatnich etapów budowy jednaj z największych inwestycji drogowych w mieście.

To będzie pierwsze w Kielcach rondo turbinowe - czyli takie, na którym nie będzie można zmieniać pasów ruchu.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach - kierujący dojeżdżając do ronda powinien zająć odpowiedni pas ruchu stosując się do oznakowania pionowego i poziomego, który doprowadzi go do określonej ulicy wylotowej.

Według nowej organizacji ruchu w tej częsci miasta - nie będzie możliwości wjazdu na rondo i zjazdu z niego w ulicę Czarnowską. Zakaz ten nie dotyczy komunikacji zbiorowej, taksówek, rowerów i służb miejskich.

Oddanie do użytku ronda Herlinga-Grudzińskiego to jeden z ostatnich etapów budowy największej inwestycji drogowej w Kielcach w ostatnich latach - w ramach węzła Żelazna powstała m.in. ulica Gosiewskiego łącząca Żelazną z Zagnańską, wiadukt w ciągu ulicy 1 Maja, przebudowana została ulica Żelazna i Czarnowska, powstały też trzy podziemne przejścia dla pieszych.

Rysunek poniżej przedstawia nową organizację ruchu na rondzie Herlinga-Grudzińskiego, która zostanie wprowadzona po 18 listopada 2013 (źródło: MZD Kielce).

2013-11-17 22:45:00

Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności