1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (No Ratings Yet)
Loading...

Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach zaprasza na warsztaty z okazji Dnia Nauki Polskiej

aktualności

W sobotę, 19 lutego, przypada Dzień Nauki Polskiej. To święto ustanowione w 2020 roku z okazji przypadającej w tym dniu rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i ma na celu upamiętnienie dokonań polskich naukowców. Z tej okazji Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza do udziału w zajęciach programistycznych z robotem Photon.

Robot Photon został stworzony przez Polaków, czterech absolwentów Politechniki Białostockiej: Marcina Jokę, Michała Grzesia, Krzysztofa Dziemiańczuka i Michała Boguckiego. Uczy programowania już od najmłodszych lat. Posiada wiele funkcji. Wykrywa światło, dotyk, przeszkody, mierzy przebytą odległość. To tylko część z jego możliwości. Uczestnicy zajęć, korzystając z aplikacji multimedialnej oraz tabletu, wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata kodów. Pomogą robotowi poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory, wydawać dźwięki, reagować na bodźce oraz wchodzić w interakcję z otoczeniem.

Zajęcia odbędą się 19 oraz 20 lutego o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 18 zł/os. Warsztaty trwają 45 minut. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

Więcej informacji na stronie ecn.kielce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *